Hastanın Midesinden Nokia 3310 model cep telefonu çıktı, Doktorlar bile şaşkın

Bu nasıl olur dedirten Olay Kosova'da yaşandı. Bir hastanın midesinden çıkan cep telefonu herkesi şaşkına çevirdi.

Hastanın Midesinden  Nokia 3310 model cep telefonu çıktı, Doktorlar bile şaşkın
Yayınlanma Tarihi : 06 Eylül 2021 00:00

Daha önce yapılan çok sayıda ameliyatta midesinden makas çıktı veya midesinden yara bandı çıktı gibi haberlere rastlamıştık.

Hatta midesinden çıkan taşın büyüklüğü şaşkına çevirdi gibi haberlerde duymuştuk. Ancak Kosova'dan gelen bir haber tıp dünyasını da şaşkına çevirdi.

Ajanslar tarafından geçilen haber Türkiye medyasında da haber oldu. Diken'de yer alan bir habere göre Kosova'da yaşayan bir genç adamın midesinden cep telefonu çıkarıldı. Bir döneme damgasını vuran Nokia'nın 3310 modeli hastanın midesinden çıkınca , doktorlar bile gözlerine inanamadı.

Kosova’da yaşayan 33 yaşındaki bir hastanın midesinden bir dönem tüm dünyada ün salan Nokia 3310 model telefon çıkarıldı ve bu durum tıp dünyasını da alarma geçirdi. 


Fotoğraf: Facebook/ Skender Teljaku


Bilindiği gibi Finlandiya merkezli telekomünikasyon şirketi Nokia’nın 3310 modeli 21 yıl önce piyasaya sürülmüş, dünya genelinde de dayanıklılığıyla ün kazanmıştı. Geçtiğimiz aylarda sie Telefonun eskisine benzeyen yeni bir modeli piyasaya sürülmüştü.

EFSANE TELEFON MİDEDEN ÇIKTI

Kosova'nın Başkenti olan Priştine kentinde yapılan ameliyatta telefonun üç parçaya ayrılarak çıkarıldığı bildirildi. Zorlu olarak Yaklaşık iki saat süren operasyonda özel cihazlar kullanıldı ve herhangi bir komplikasyon da gelişmedi.

Edinilen bilgiye göre Hastanın telefonu dört gün midesinde taşıdığı açıklanırken, bunu neden ve nasıl yaptığı ise henüz anlaşılamadı.

Öte yandan Ameliyatı yürüten doktor Skender Teljaku, operasyonun görüntülerini de sosyal medya hesabından paylaşarak telefonun en tehlikeli kısmının batarya olduğunu dile getirdi.

Haberin Sosyal medyada hızla yayılmasıyla birlikte dünya medyası da peş peşe haberi okuyucularına servis etmeye başladı..