Herkesin bilmesi gereken temizlik sırrı! Evinizin bahar gibi kokmasını sağlayan karışım

Bazı komşularımızın evi mis gibi kokar! Ya parfüm zannederiz ya da deterjan kokusu! Ancak sizin de evinizin bahar gibi kokmasını sağlayacak bir karışım var

Herkesin bilmesi gereken temizlik sırrı! Evinizin bahar gibi kokmasını sağlayan karışım
Yayınlanma Tarihi : 14 Mayıs 2022 17:22

Her ev hanımı evine önem gösterir. Misafirleri geldiğinde evin temiz olmasını ve mis gibi kokmasını ister.Bu yüzden özenle temizlik yapar.

Bazı evlerde ne kadar temizlik yapılırsa yapılsın o evi güzel kokutmak mümkün değildir. Dışarının pis havası ve apartman içerisindeki bazı komşuların yaptığı yemekler evlere sinebilir.

Özellikle trafiğin yoğun olduğu yerlerdeki evlerin temiz kokmasını sağlamak çok zordur. Bazı komşularımızın evleri ise misler gibi kokar. Bahar kokusu deriz o koku için.

Yeniakit tarafından paylaşılan bir içerikte evlerin bahar gibi kokmasını sağlayacak bir karışımın detayları paylaşıldı. Sizlerde evinizin mis gibi kokmasını istiyorsanız mutlaka evinizde bu karışımı uygulayın! İşte evlerin mis gibi kokmasını sağlayan karışım önerisi. Arkadaşlarınızla da paylaşın mutlaka ama mutlaka onlarda yapsınlar.

Bahar esintili oda kokusu
Malzemeler:

Küçük bir tencere
Portakal
Karanfil taneleri
Yenibahar
Bir miktar anason
Yapılışı:

İlk olarak portakalları dilimleyin. Hazırladığınız portakalları tencereye alın. Üzerine karanfil tanelerini, yeni baharı ve anasonu ekleyin. Tüm malzemeleri kaynatın. Kaynama işlemi sonrasında karışımın ilk sıcağının geçmesini bekleyin. İstediğiniz sıcaklığa gelen karışımı cam kavanoza aktarın ve cam kavanozu odanızın uygun bir yerine yerleştirin.

İşte oda kokusu hazırlamak bu kadar kolay! Arkadaşlarınızla paylaşmaya ne dersiniz? 

İlgili Haberler