Hızlı Kilo Verme Yolları ve Pratik Teknikler

İnsanlar kilo alıp verebilirler. Bu doğal bir durumdur. Sağlığınız için kilo kaybı yapın. Besinlerden alınan enerjinin hareket yoluyla verilenden az olması durumunda kilo alırsınız.

Hızlı Kilo Verme Yolları ve Pratik Teknikler
Yayınlanma Tarihi : 05 Kasım 2021 01:56

Besinlerden alınan enerjinin hareket yoluyla verilenden fazla olması durumunda kilo verirsiniz. Bu basit bir denklemdir. O halde kilo vermenin en kolay yöntemi kalori açığı oluşturmaktır.

Hızlıca kilo vermek için sadece besin alımını kısıtlamanız yeterli değildir. Spor, hareket, yoga gibi özel teknikler kullanmanız gerekmektedir. Özellikle ağır kaldırarak yağ yakımı hızlandırabilirsiniz. Kardiyo gibi bedeninizin tümünü etkileyen sporlarda yaparak hızlıca kilo verebilirsiniz. Hızlıca kilo vermek adına umutlarınızı sömüren besin takviyelerinden, tozlardan, içeceklerden uzak durmalısınız.

Beslenme ve Diyetisyenler tarafından kesinlikle önerilmez. Hızlıca kilo verirken uzman kişilerden destek almalısınız. Genel beslenme listeleri yerine sizin için hazırlanmış diyet listeleri çok daha etkili olacaktır. Uzun süreli açlık, yoğun spor yapma bünyeniz için sağlıklı değildir. Bağışıklık sisteminize zarar verir. Bu yazımızda hızlıca kilo vermenin yolları ve pratik tekniklerden bahsedeceğiz.

Pratik Yollar

Kilo vermek bir süreci kapsamaktadır. Hızlıca kilo vermeniz mümkün olsa da kısa sürede mucizeler beklemek yanlıştır. Sabırlı olun ve diyet listenize bağlı kalın. Düzenli spor ile hızlıca kilo verebilirsiniz. Kilo almanızda bir günde gerçekleşmeyeceği gibi kilo vermekte bir günde gerçekleşmez.

Zamana bırakmakta fayda var. Kilonuzu sürekli ölçmeyin. Aylık ölçün ne kadar hızlı yol kat ettiğinizi göreceksiniz. Kendi moralinizi bozmayın. Kilo vereceğinize inanın. Bu yazımızda hızlıca kilo vermenin yolları ve pratik tekniklerden bahsedeceğiz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hızlıca kilo vermenin yolları ve pratik teknikler şunlardır.

Akşam yediden sonra yemek yemeyin. Özellikle uyumadan önce yemek yemeyin. Uyurken aldığınız kalorileri veremezsiniz. Daha fazla kilo alırsınız. Ayrıca sabahları daha aç uyanırsınız.

Büyük öğünler yerine küçük atıştırmalıklar tercih edin. Sabah saatlerinde aç karnına spor yapın. Daha hızlı yağ yakacaksınız.

Bol bol su içerek tokluk hissini artırın. Su içerek cildinizi de nemlendirmiş olursunuz. Kilo vermede su içmek çok önemlidir. Kilo ve boy oranınıza göre günlük içmeniz gereken su miktarını belirleyin.