İbn-i Sina'nın Kuru Öksürük İçin En Etkili Reçetesi

Kuru Öksürük, özellikle kış aylarında büyük bir sorun. Kuru öksürükten kurtulmak için ise bazı doğal yöntemler ve şifalı bitkiler var. İşte kuru öksürüğe iyi gelen reçete...

İbn-i Sina'nın Kuru Öksürük İçin En Etkili Reçetesi
Yayınlanma Tarihi : 02 Şubat 2022 23:10

Kuru Öksürük, nezle, soğuk algınlığı ve grip gibi bazı hastalıklarla birlikte ortaya çıkan bir sağlık problemidir. Balgam çıkmayan ve tahriş edici öksürük türü olan kuru öksürük, verimsiz öksürük olarak da bilinir. 

Kuru Öksürük, önlem alınmadığı taktirde boğazda yanma, bademcikte tahriş ve ses kısıklığı gibi problemlere yol açabilir. Ancak evde yapabileceğiniz bir kaç doğal karışım ile kuru öksürük sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Şimdi sizlerle paylaşacağımız iki farklı doğal kürün buluşu Felsefe, Tıp, Astronomi ve Simya alanında uzman İbn-i Sina'ya ait. Kendisinin El-Kanun Fi't Tıbb adlı eserinde yer alan bu doğal tarifler kuru öksürüğü çok kısa sürede geçiriyor. 

Kuru Öksürüğü Geçiren Doğal Karışımlar

1- Keten Tohumu-Bal 

Bir miktar kavrulmuş keten tohumunu bal ile yoğurun. Sabah uyandığınızda ve gece yapmadan önce birer tatlı kaşığı tüketin.

2- Kaynatılmış Üzüm Suyu

thumbs-b-c-7e2e2912e95326f358f6578174a002c56359.jpg

Soyulmuş salatalık tohumu, soyulmuş badem, hatmi tohumu, ede gümeci tohumu, zamk, kitre zamkı, soyulmuş ayva çekirdeği, meyan kökü, ökse otu, kuru üzüm ve nişastayı bir kap içerisinde pişirin. Ardından üzerine kaynatılmış üzüm suyu ilave edin ve karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı sabah uyandığınızda ve akşam yatmadan önce birer fincan için.

Kuru öksürük sorunuyla mücadele etmek için bu bilgileri sizlerde arkadaşlarınızla paylaşabilir ve onların yararlanmasını sağlayabilirsiniz. 

Kaynak: Akşam - Ulusal Post

İlgili Haberler