İki günde grip ve nezleyi bitiriyor peçeteye gerek merek kalmıyor

Kara mürver meyvesinin grip düşmanı bir besin olduğu ortaya çıktı. Şifa bulmak istiyorsanız bu kara şifayı mutlaka deneyin..

İki günde grip ve nezleyi bitiriyor peçeteye gerek merek kalmıyor
Yayınlanma Tarihi : 03 Aralık 2021 20:46

Grip rahatsızlıkları günümüzde hızla yayılmaya başladı. Havaların soğuması daha çok kapalı ortamlarda kalmamıza neden oldu. Toplu taşıma veya bulunduğumuz iş ortamında bile grip bizi yakalayabilir.

Grip bizi yakalayınca hemen ilaca sarılıyoruz. İlaçlar kadar etkili doğal besinlerde var. O besinler arasında en etkili olanlarını sizler için derledik.

Grip sorununa kara mürverin çok iyi geldiği belirtiliyor.

Peki grip sorununu ortadan kaldıran kara mürver nasıl kullanılacak? Gelin bu doğal tarifi biz sizinle sizlerde arkadaşlarınızla paylaşın.

Yapmanız gerekenleri sıraladık.

Mürverin çiçekleri genellikle çay ve şerbet yapımında kullanılmaktadır. Mürver çiçekleri limon ve balla tatlandırılarak içilebilmektedir. Mürver ağacının kabukları kaynatılır ve sonrasında da içerisine bal ya da limon eklenerek içilir. 

Aktarlarda kolaylıkla kara mürver bulunabilmektedir.

Peki Kara Mürver Çayı Nasıl Yapılacak?

Şifa deposu Kara Mürver Çayının yapılışı da çok kolaydır. Bunun için yapmanız gereken tarif çok basittir.

Kara mürverin besin değerinin  gitmemesi için Aşırı kaynatılması önerilmez. Besin değerini yok etmek istemiyorsanız Bu yüzden kaynamış sıcak suyun içine kurutulmuş 8 10 tane mürver atın. Ve kara mürveri 10 15 dakika kadar tüketmeden önce bekleyin. Ardından süzerek tüketebilirsiniz...

KARA MÜRVERİN BAŞKA FAYDALARI VAR MI?

***Beyaz kan hücrelerini artırarak bağışıklığı güçlendiriyor.
***Depresyonu önlüyor ve iyi ruh halini artırıyor.
***Kolesterolü düşürüyor.
***Kandaki ürik asit seviyesini düşürerek kan basıncını dengeliyor.

KARA MÜRVER TÜRKİYE'DE HANGİ ŞEHİRLERDE YETİŞİYOR?

Kara Mürver Türkiye'de bolca bulunan bir besindir. Kara mürverin Türkiye'de yetiştiği bölgeler merak edilmektedir. Yapılan değerlendirmelere göre Marmara, Karadeniz ve Ege Bölgesi'nde Kara Mürver yetiştirilebilmektedir...