İktidara sahip çıkan Hakan Ural'dan Beren Saat Tepkisi!

Beren Saat, Mansur Yavaş tarafından verilen plaketi alırken yaptığı konuşmayla gündemi alt üst etmişti. Kanal D ekranlarında yer alan bir programda Hakan Ural o sözlerden dolayı Beren Saat'i hedef aldı

İktidara sahip çıkan Hakan Ural'dan Beren Saat Tepkisi!
Yayınlanma Tarihi : 31 Mart 2022 17:39

Türkiye Beren Saat'in açıklamalarını konuşuyor. Beren Saat, Ankara'da yaptığı bir konuşmayla olay oldu.

Mansur Yavaş'ın da yer aldığı fuarda Beren Saat'e plaket verildi. Plaketini aldıktan sonra bir konuşma yapan Beren Saat sözleriyle adeta gündeme oturdu. RTÜK Başkanı tarafından da sert sözlerle eleştirilen Beren Saat'e bir tepki de Kanal D yorumcusu Hakan Ural'dan geldi. 

BEREN SAAT NE SÖYLEMİŞTİ? 

Beren Saat, tartışmalara neden olan konuşmasında "Kadının giysisi siyasete malzeme yapılıyor, eğitim sistemimiz geriliyor, kadın bakanlığı kapatılıyor, kadınlar haklarını sistematik bir şekilde kaybediyor’ diye rahatsızlıklarımızı dile getirdiğimizde ‘köprülere, yollara bak ne kadar iyi çalışılıyor’ cevabını aldık" ifadelerine yer vermişti. 

HAKAN URAL SERT SÖZLERLE HEDEF ALDI

Beren Saat'in gündem olan bu açıklamalarına iktidara yakınlığıyla bilinen Hakan Ural'dan sert tepki geldi. uzun bir süredir Kanal D ekranlarında program sunan Hakan Ural oldukça ağır sözler kullanarak şunları söyledi. 

"Beren’in konuşması çöp. "Sana bunu kim verdi, siyaset yapıyorsun. Oysa iklim. Devletin hizmetlerini küçümsemek için neden bilmiyorum. Sen gerçekten Türk tarihini biliyor musun? Senin Teknofest'ten haberin var mı? Hiç bu toplara girme altında kalırsın.".

HAKAN URAL'A TEPKİ YAĞDI

Öte yandan çok sayıda sosyal medya kullanıcısı Hakan Ural'ın o sözlerine ait videoyu sosyal medyada paylaşarak Hakan Ural'a tepki gösterdiler.

Beren Saat'in siyaset yapmadığını belirten çok sayıda kullanıcı kadın gerçekleri haykırdı diyerek Hakan Ural'a tepki gösterdiler.

Hakan Ural'ın sözlerine Beren Saat'in nasıl bir yanıt vereceği ise büyük merak konusu oldu.