İlişkinize zarar vermemek için sakın bunları yapmayın!

Sağlıklı bir ilişki yaşamak istiyorsanız, bazı şeyleri hiç yapmamanız gerekir. Çünkü bazı şeyler vardır ki ilişkiye kalıcı olarak zarar verebilir. Bunun sonunda da kötü bir ayrılık sürecine girersiniz. Peki ne yapmak gerekiyor?

İlişkinize zarar vermemek için sakın bunları yapmayın!
Yayınlanma Tarihi : 02 Şubat 2023 00:16

İlişki, çok fedakarlık istediği için zorlayıcı olabilir. Ancak bazı kurallara dikkat ederek, ilk günkü gibi bir aşk yaşamanız mümkün. İlişkide bazı kırmızı çizgiler belirleyerek ona göre davranmak, uzun ömürlü bir ilişkiye sahip olmanıza destek olur. Kural derken, aranızdaki ilişkiye zarar vermeyecek kurallar olmalı. İlişkinize zarar vermemek için sakın bunları yapmayın!

İLİŞKİNİZİN SAĞLIĞI İÇİN SAKIN BUNLARI YAPMAYIN

1- Küs uyumak

Yatağa sinirli bir şekilde girip küs uyumak, doğru değildir. Sinirliyken uyumaya çalışmak kişinin dinlenmesinin de önüne geçer. Kalp atış hızını belli bir düzeyde tutmak imkansızlaşır. Sinirden daha da yüksek bir kalp atış hızı söz konusu olur. Yetersiz uyku, sizin daha da kötü düşünmenize sebep olur.

2- Ayrı uyumak

Tartıştığınızda ayrı uyuyorsanız büyük sorundur. Ayrı uyumaya alışan çiftler, bir süre sonra sorun yaşamaya, ayrılık noktasına gelmeye başlar. Ne olursa olsun, uyumadan önce problemlerinizi çözüp öyle uyuyun.

3- Başkalarının yanında dalga geçmek

Partnerinizle başkalarının yanında sakın dalga geçmeyin. Böyle yaparsanız, partneriniz kendisini daha da kötü hissedecektir. Bunun sonucunda da yavaş yavaş soğumalar ve en sonunda da küslük ve ayrılık söz konusu olacaktır.

4- Para hesabı yapmak

Partnerinizle para hesabı yapmayın. Ona aldığınız şeylerin hesabını tutmak, aradaki samimiyeti yok eder. Bir ortak havuz oluşturup oradan giderlerini ve istekleriniz karşılayın. Yaptığınız hiçbir jesti ya da iyiliği, göze sokmayın.

5- Saygısızlık etmek

Partnerinize küfür, hakaret etmek, şiddet uygulamak, ilişkiye nokta koyar. Bunu yaptığınızda aradaki saygı tamamen zedelenmiş olur. Böylece ilişkinin en sağlam temeli kırılır. Sonrasında da muhtemelen ayrılık söz konusu olmaya başlar.

BU SORUNLARLA ŞU YÖNTEMLERLE BAŞA ÇIKIN

Partnerinizle güzel bir ilişki yürütmek istiyorsanız aralıklı olarak bazı şeyler yapabilirsiniz. Kendinize zaman tanıyabilirsiniz. Sıkıntı yaşıyorsanız bulaşık yıkayın, video izleyin, bir yürüyüşe çıkın. Bu sizi rahatlatacaktır. Birbirinize sarılın ya da el ele tutuşun. Bunu yaparsanız aşk hormonunuz da yükselir. Yaşadığınız tüm sorunları karşılıklı olarak konuşmaya başlayın. Tartışma esnasında soluklanmanız gerekiyorsa bunu sakın engellemeyin.

ULUSALPOST.COM