Kahvenize 3 yemek kaşığı portakal suyu ekleyince anında etki ediyor

Türk kahvesi içerken veya normal kahve içine portakal suyu ekleyince ilginç bir fayda ortaya çıkıyor. Kahve içerken tüm bilinenlerinizi alt üst edecek bilgi

Kahvenize 3 yemek kaşığı portakal suyu ekleyince anında etki ediyor
Yayınlanma Tarihi : 13 Nisan 2022 20:56

Kahvenin sindirimi kolaylaştıran çok sayıda faydası bulunmaktadır. Kahve zihni açan ve yorgunluğu da gideren mucize bir içecektir. Günümüzde kahve tüketenlerin sayısı hızla artmaktadır. 

Kahve Türkiye'de de çokça tüketilen bir içecektir. Özellikle Türk kahvesi..

Bazı beslenme uzmanları tarafından günde 2 fincan Türk kahve içilmesi önerilmektedir. En Son Haber'de yayınlanan bir haberde ise kahve içerisine portakal suyu eklenmesi durumunda olacaklar sıralandı.

Ancak bu yöntemi uygulamak için kahvenin sütsüz ve şekersiz sade kahve olması gerekiyor. Peki Türk kahvesine portakal suyu eklenirse ne oluyor? Neden portakal suyu ile kahveyi karıştırıp içmek gerekiyor?

Kahveli portakal suyunun faydası


Sosyal medya platformu TikTok ile viral haline gelen portakal suyuna kahve eklemek, lezzet açısından deneyenlerden onay alıyor.

C vitamini içeriği ile zengin meyvelerden olan portakal suyu, kahveye değişik bir aroma katıyor.

Vücudun yağ yakmasını, iştahın azalmasını ve hücre yenileyici etkisinden yararlanarak dinç kalmayı sağlayan kahve, obezite ve kronik yorgunluğa karşı oldukça etkili. Portakalın faydaları ile de birleşince detoks etkili sağlıklı bir içecek oluyor.

DENEYENLER ETKİLERİNİ PAYLAŞMAYA BAŞLADILAR BİLE

Öte yandan Kahve ve portakal suyunu karıştırarak içenler denedikleri bu yöntemin mucizelerini çoktan paylaşmaya başladılar bile. Bir çok kişi portakal suyu ile kahve karışımının faydasından çok lezzetli olduğunu da öne sürüyorlar.

Nasıl Yapılacak?

Büyük bir bardak içerisine 1 fincan Türk kahvesini ekleyin. Sonrasında da 3 yemek kaşığı taze sıkılmış portakalın suyundan ekleyin. İyice karıştırarak tüketin.

Önemli Uyarı: Midesinde yanma ve reflü gibi sorunları olanlar için bu karışım önerilmez. Kahve ve Portakal suyu karışımını midesinde sorun olmayanlar rahatlıkla tüketebilirler. 

İlgili Haberler