Kahvenize Koyduğunuzda Onu Daha Lezzetli Hale Getiriyor! 1 Kaşık Yeterli

Kahvenizi çok daha lezzetli hale getirecek bir aşçılık sırrı vereceğiz deseydik. Ancak sadece Türk kahvesi yaparken bu yöntemi deneyin. Birazcık tereyağı varsa mutlaka deneyin

Kahvenize Koyduğunuzda Onu Daha Lezzetli Hale Getiriyor! 1 Kaşık Yeterli
Yayınlanma Tarihi : 29 Nisan 2022 20:50

Kahve en sevilen içeceklerden biridir. Özellikle Türk kahvesi herkesin çok sevdiği içecekler arasında yer alıyor. Türk kahvesini genelde ya şekerli ya da orta şekerli yada sade tüketiyoruz.

Ancak bazı usta aşçılar pek bilinmeyen bir yöntem paylaştılar.

Kahveye daha fazla lezzet katmak için tavsiye edilen şey tereyağı... Son dönemde giderek popüler hale gelen kahve içerisine tereyağı gerçekten de deneyenlerin hiçte pişman olmadığı bir detay olarak dikkat çekiyor.

Yemek.com'da yayınlanan özel bir içerikte; Türk kahvesini lezzetlendiren yöntemin nasıl yapılacağı anlatıldı. Sert kahve sevmeyenler ve daha yumuşak, daha kadifemsi bir tadı tercih edenlerin şu sıralar favorisi tereyağı. Yarım çay kaşığı tereyağı bir fincan kahve için yeterli oluyor. Hatta bazıları içine Hindistan cevizi yağı da katıyor.

Tereyağı katılmış kahvenin daha fazla enerji verdiği de aklınızın bir köşesinde dursun.

ORGANİK OLMASINA DİKKAT ETMENİZ GEREKİYOR

Öte yandan tereyağlı Türk kahvesi içeceklerin dikkat etmesi gereken önemli bir bilgi daha var. Organik olmayan tereyağlarıyla sakın bu işlemi denemeyin. Ayrıca kullanacağınız tereyağının yemeklik tuzlu tereyağ olmaması gerekiyor. Sabah kahvaltılarda bal yanında tüketilen tereyağı ile bu tarifin denenmesi gerekiyor. Hem Türk kahveniz daha lezzetli olacak hem de farklı bir enerjiniz olacak.

Türk kahvesi genel olarak enerji veren bir içecek olduğu için tereyağı birleştiğinde enerjisi çok daha yüksek oluyor. 

İlgili Haberler