Karaciğer Sağlığını Zırh Gibi Koruyan ve Karaciğeri Temizleyen Süper 5 Gıda!

Vücudumuzun en önemli organlarından biri olan karaciğeri koruyan bazı besinler var. Bu 5 besin karaciğer sağlığı için tam koruma sağlıyor.

Karaciğer Sağlığını Zırh Gibi Koruyan ve Karaciğeri Temizleyen Süper 5 Gıda!
Yayınlanma Tarihi : 22 Kasım 2021 00:29

Karaciğer toksinlerle dolu olduğu zamanla işlevini yerine getiremiyor. Karaciğerde oluşan yağlanma ise zamanla bir çok hastalığa neden oluyor. Tüketilen bir çok besinin vücuda fayda sağlamamasına neden olan karaciğer yağlanması cilt başta olmak üzere vücudumuzun bir çok bölgesinde de hasarlara sebep oluyor.

Sabah'ta Karaciğeri temizleyen 5 süper besinden bahsedildi.

Günümüzün uzmanları tarafından da en şifalı besinlerden biri olarak kabul edilen sarımsak karaciğeri koruyor. Genellikle salatalarda tüketilen avokado hakkında da bilgilendirme yapılmış Ve Karaciğer için avokado'nun  büyük oranda önem taşıdığına vurgu yapılmış.

Üzüm ve üzüm çekirdeğinin de karaciğer sağlığı açısından büyük önem taşıdığına dikkat çekiliyor. Elbette mevsiminde tüketmek gerek.

Hindiba hakkında da önemli bir detaydan söz ediliyor ve Hindiba'nın karaciğerdeki toksinleri temizleyerek karaciğerdeki yağlanmayı azalttığı belirtiliyor.

Kendi küçük ama faydaları büyük olan Brüksel Lahanasının da karaciğer sağlığını koruduğu belirtiliyor. Genellikle haşlanarak tüketilen bu minik sebze gerçekten de karaciğer için doğru bir seçenek.

Genellikle İzmir bölgesinde tüketilen Enginar'da karaciğer sağlığı için tam bir koruyucu kalkan. Deyim yerindeyse adeta zırh gibi karaciğeri koruyor.

1975859.jpg

Karaciğer sağlığını korumak için günde 3 litre su içilmeli ve alkollü içeceklerle yağlı yiyeceklerden uzak durulmalı.

Günlük 30 dakikalık yürüyüşlerde karaciğer sağlığını korumaktadır.