Kış Aylarında Canan Karatay'ın Herkesin Tüketmesini İstediği Tek Besin

Canan Karatay sağlıklı beslenme konusunda dikkat çeken besin önerileri sıralamaya devam ediyor. Özellikle kış aylarında tüketilmesini istediği besin..

Kış Aylarında Canan Karatay'ın Herkesin Tüketmesini İstediği Tek Besin
Yayınlanma Tarihi : 15 Kasım 2021 19:05

Canan Karatay tarafından yapılan açıklamalarla sağlıklı beslenme önerileri gündeme gelmeye devam ediyor. Canan Karatay'ın dikkat çeken bir açıklaması yine gündeme gelmeyi başardı.

Milliyet'in sitesinde yayınlanan bir habere göre Canan Karatay'ın özellikle kış aylarında tüketilmesini istediği besinler belli oldu. Konuyla ilgili açıklamasında Turp, fıstık, havuç, lahana, karnabahar gibi sebzelerin faydalarına değinen Canan Karatay, "Turp yerseniz turp gibi olursunuz. Doğal probiyotiktir, ömrü uzatır." açıklamasında bulundu..

Havuç ve Lahana gibi besinlerin tüketilmesi gerektiğini ifade eden Canan Karatay geçtiğimiz günlerde de Lahana turşusu açıklamasıyla gündeme gelmişti.

Peki Canan Karatay'ın önerdiği Turp'un faydaları nelerdir?

Turp yaşlanmayı önlemektedir. Aynı zamanda kana verilen oksijen miktarını artırmaktadır. Aynı zamanda Turp C vitamini açısından tam bir zengin kaynaktır. Kan basıncını düzenleyen turp ayrıca kış aylarında bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir.


Öte yandan turpun Besin değeri oldukça yüksektir; Bünyesinde Antioksidan, lif, çinko, potasyum, megnezyum, bakır kalsiyum, demir, manganez, E, A, C, B6 ve K vitaminlerini içeren turp başlı başına bir vitamin deposudur.

Tansiyonu dengeleyen turp aynı zamanda kalp hastalıklarına da iyi gelmektedir.

KABIZLIK DÜŞMANI

Ayrıca beslenme uzmanları kabızlık sorunu yaşayanlara da turp yemelerini önermektedir. Rendelenerek zeytinyağıyla yağlanıp tüketilen turp kabızlık problemini ortadan kaldırmaktadır.

Alıntılanan Kaynak : solmeydan.com