Küçük buzdolabında gıdalar nasıl yerleştirilmeli? Kapasitenin tamamını kullanmak için öneriler

Market alışverişinden döndüğünüzde buzdolabınıza aldıklarınızı yerleştirmekte zorlanıyorsanız bu öneriler çok işinize yarayacak. Hacmi küçük buzdolabı yüzünden zor anlar yaşamanıza gerek kalmayacak. Peki, küçük buzdolabında gıdalar nasıl yerleştirilmeli?

Küçük buzdolabında gıdalar nasıl yerleştirilmeli? Kapasitenin tamamını kullanmak için öneriler
Yayınlanma Tarihi : 21 Eylül 2022 12:02

Alışverişten döndüğünüzde aldığınız gıdaları buzdolabına gelişigüzel şekilde yerleştiriyorsanız dolabınızın tam hacmini kullanmıyor olabilirsiniz. Buzdolabını yerleştirirken bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. Aldıklarınızı rasgele yerleştirmeden önce bu detayları öğrenmelisiniz.

Küçük buzdolabında gıdalar nasıl yerleştirilmeli?

İşte buzdolabı kapasitesinin tamamını kullanmak için öneriler!

Buzdolabındaki alanı akıllı bir şekilde düzenlemek sadece alan açısından önemli değildir. Elbette, yiyecekleri akıllıca düzenlemek, daha fazla şeyi buzdolabında saklayabilmenize yardımcı olacaktır. Ancak bu, buzdolabında düzeni koruyarak elde edeceğimiz tek avantaj olmayacak.

Buzdolabının mantıksız doldurulması yemeğin süresini tehlikeye atmanın yanı sıra faturayı da etkileyebilir. Çünkü buzdolabını ne kadar çok doldurursak, soğuk havanın dolaşması o kadar zorlaşır. Bu, elektrik tüketiminin artacağı ve özellikle bu sıcak günlerde daha fazla para harcayacağımız anlamına geliyor.

Öncelikle buzdolabına asla sıcak yemek koymamanız gerektiğini hatırlatalım. Kapı bölmeleri de buzdolabının iç kısımlarından farklı olarak ortalama 10-15°C sıcaklığa ulaşıyor. İç kısımlar kapağa göre çok daha soğuktur ve genellikle ortalama 4 ° C'ye ulaşır.

Bu nedenle kapı raflarına sadece hafif bir soğutmaya ihtiyaç duyacak yiyecekleri koymalısınız.. Örneğin alkolsüz içecekler ve tereyağı kapak kısmında bulunabilir. En üst raflarda yumurta ve benzeri şeyleri de muhafaza edebilirsiniz.

Et içeren gıdalar, soslar, önceden pişirilmiş yiyecekler ve benzerleriyle birlikte peynirleri de orta rafa yerleştirebilirsiniz.

Alt bölümde ise et, balık ve diğer pişmemiş yiyecekleri depolayacağız. Meyve ve sebzeleri içermesi amaçlanan çekmecelerin üzerine yerleştirilmiş üst kısımlara bu gıdaları yerleştirebilirsiniz.

Bu yöntemleri uygulayarak buzdolabında hem yerden hem de enerjiden tasarruf edebilirsiniz.

ULUSALPOST.COM