Madrid Hayvanat Bahçesi'nin 50. Yılı Kutlamalarında Baba Panda'ya Pasta Sürprizi

İspanya'nın başkenti Madrid'deki hayvanat bahçesinin 50. yıl dönümü vesilesiyle bazı düzenlenen etkinlikler kapsamında, yaklaşık 9 ay önce baba olan Bing Xing adlı pandaya özel pasta yapıldı.

Madrid Hayvanat Bahçesi'nin 50. Yılı Kutlamalarında Baba Panda'ya Pasta Sürprizi
Yayınlanma Tarihi : 23 Haziran 2022 16:25

İspanya'nın başkenti Madrid'de yer alan yaklaşık 335 farklı türden hayvana ev sahipliği yapan hayvanat bahçesinin kuruluşunun 50'inci yılı çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler kapsamında yaklaşık 9 ay önce dünyaya gelen ikiz dev pandanın babası Bing Xing'e özel pasta hazırlandı.

Anadolu Ajansı'ndan Şenhan Bolelli'nin haberine göre; Hayvanat bahçesinin en önemli sembollerinden olan pandaların en yaşlısı "baba panda"ya, 50. yıl dönümü dolayısıyla bambudan yapılmış dondurmalı pasta ikram edildi.

Yaklaşık 9 ay önce İspanya'da dünyaya gelen ilk ikiz dev pandalar olan Jiu Jiu ve You You'nun babası Bing Xing, dondurmalı pastanın keyfini çıkardı.

Etkinlikler kapsamında, hayvanat bahçesinin 50 yıllık tarihini anlatan fotoğraf sergisi de açıldı.

Madrid Hayvanat Bahçesi, yaklaşık 335 farklı türden 1300'den fazla hayvana ev sahipliği yaparken, beyaz ve Hint gergedanları, Amazon'un dev su samurları veya İber vaşağı gibi nesli tükenmekte olan bazı türler için 63 koruma programına aktif olarak katılıyor.

Kaynak:Haber Kaynağı