Manisa'da yaşayan İlkay Özcan ilginç bir süsleme sanatı buldu! Şimdi paraya para demiyor

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde yaşayan İlkay Özcan hobisini fırsata çevirdi! Şimdi paraya para demiyor..

Manisa'da yaşayan İlkay Özcan ilginç bir süsleme sanatı buldu! Şimdi paraya para demiyor
Yayınlanma Tarihi : 25 Eylül 2021 02:25

Korona salgını çok sayıda kişiyi işsiz bırakırken çok sayıda kişiyi de iş sahibi yaptı. Manisa'da yaşayan İlkay Özcan'da hobisini fırsata çevirdi. Krizi fırsata çevirmek buna denir misali şimdi başarıdan başarıya koşuyor.

İhlas Haber Ajansı'nın servis ettiği habere göre: Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde yaşayan İlkay Özcan, Muğla'nın Bodrum ilçesine tatil için gittiği sırada süslenmiş kabakları görünce ilgisini çekti.

 Kendisinin de bu sanatı yapabileceği düşüncesi sonrası Özcan, korona virüs salgını sürecinde hobi olarak kabak süsleme sanatına yöneldi.

SÜSLEME SANATINDA KENDİMİ GELİŞTİRİYORUM

Kabak süsleme sanatında kendisini geliştiren Özcan, daha sonra süslediği dekoratif kabakları internetten satışa sundu. Oldukça yoğun bir taleple karşılaşan Özcan, siparişlere yetişmekte güçlük çekiyor.

TALEPLERE YETİŞEMİYORUM

Hobi olarak başladığı kabak süsleme sanatında taleplere yetişmekte güçlük çektiğini belirten Özcan, “Kabak süsleme sanatıyla Bodrum'da bir gezi esnasında karşılaştım.

Daha sonra arada biraz zaman geçti ve korona virüs salgını sürecinde evde oturduğum sırada internetten kabak süsleme sanatını gördüm. Daha sonra kabak süsleme yapmaya karar verdim.

HOBİ OLARAK BAŞLADIM

Makinesini getirttim ve burada hobi olarak başladım. Bu işe hobi olarak başladım ama talepler de gelmeye başladı. Bunun üzerine taleplere yetişmeye çalıştım ancak talepler de arttı. Bu seferde kabak bulmakta sıkıntı çekmeye başladım. Bunun üzerine de kendi yerime kabak ekerek bu sorunu çözmeyi hedefliyorum” dedi.

Evinin bahçesine kabak ekerek tedarik sorununu da çözen Özcan, internet üzerinden satış yapmaya devam ediyor