MasterChef şampiyonu olan Cemre Uyanık ev kiralarına isyan etti! 'Komple maaşı istiyorlar'

Ev sahiplerinin özellikle memur kiracı istediğini söyleyen Uyanık, 10 yıllık bir öğretmen maaşının 10 bin 500 TL olduğunu öğrenince şaşırdı. Uyanık, ''Yalnız 10'dan aşağı kira yok gibi. Bu mantıkla komple maaşı almak istiyor demek ev sahipleri'' dedi

MasterChef şampiyonu olan Cemre Uyanık ev kiralarına isyan etti! 'Komple maaşı istiyorlar'
Yayınlanma Tarihi : 09 Kasım 2022 18:59

Ev kiraları ülke genelinde tırmanırken vatandaşlar kadar ünlü isimler de isyan ediyorlar. tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye yarışmasının şampiyonlarından Cemre Uyanık ev kiralarına isyan ederek sosyal medya hesabından tepki gösterdi. 

Mynet'in haberine göre; Ev sahiplerinin özellikle memur kiracı istediğini söyleyen Uyanık, 10 yıllık bir öğretmen maaşının 10 bin 500 TL olduğunu öğrenince şaşkına döndü. Uyanık, ''Yalnız 10'dan aşağı kira yok gibi. Bu mantıkla komple maaşı almak istiyor demek ev sahipleri'' dedi

Evlerin çok küçük olmasından da şikayetçi olan Uyanık, ''70 metrekare ev mi olur ya! Benim ayağım sığmaz oraya. İnşaat sektörü beni üzdü'' ifadelerini kullandı.

640xauto.jpg

Son dönemlerde artan kiralardan Çok Güzel Hareketler 2 oyuncusu Metin Pıhlıs da nasibini almış ve  başına gelen duruma isyan etmişti. Pıhlıs, 3 bin 750 TL'lik ev kirasının, 12 bin beş yüz liraya çıkarılmak istenmesine sert sözlerle tepki göstermişti.