Midedeki şişkinliği 5 dakikada alıyor

Mide şişkinliğine ve hazımsızlık sorununa etkili bir çay tarifi var. Rezene, nane ve zencefil gibi baharatların hazımsızlığa iyi geldiği bildirildi.

Midedeki şişkinliği 5 dakikada alıyor
Yayınlanma Tarihi : 08 Ocak 2022 19:21

Özellikle akşam yemeğinden sonra midede bir şişkinlik ve hazımsızlık olur. Bu durum rahat bir uyku uyumamıza bile engel olur. Gün içerisinde yenilen diğer öğünlerde bu sorunlarla karşılaşmayız. Aktif bir hayatımız varsa hareket halinde oluruz ve hazımsızlık gibi problemlerle karşılaşmayız.

Ancak akşam yemeğinden sonra dışarı çıkmıyor ve evde oturuyorsak mide şişkinliği ile hazımsızlık gibi sorunlarla karşılaşmamız mümkün olur.

Tamamen bitkisel yöntemlerle hazırlanan bir çay tarifi ise midedeki şişkinliğin ortadan kalkmasını sağlıyor. Rezene  çayından bahsedeceğiz.

Rezene genel olarak idrar söktürücü olarak bilinmektedir. Aynı zamanda spazm ve ağrı giderici olarak bilinen rezene hazımsızlığa da iyi gelmektedir. Mide şişkinliği gibi problemi de ortadan kaldıran rezene hazımsızlık konusunda en etkili baharattır.

Peki nasıl yapılacak?

1 Tatlı kaşığı rezene tohumu sıcak su dolu bir fincana atılır ve 7 -8 dakika gibi demlenmesi beklenir. Ardından bir fincan olarak içilir. Kısa sürede hazımsızlık sorunun ortadan kalkacağı görülecektir.

YEMEK YERKEN DİKKAT

Öte yandan yemek sırasında  su içmemek gerekiyor. Yemek sırasında içilen su hazımsızlığa yol açacağı gibi midede şişkinliğe yol açacaktır. Bu yüzden mutlaka yemek sırasında su içmek yerine yemekten en az 2 saat sonra su içilmelidir: 

Kaynak: UlusalPost.com