Mutlaka denenmeli, eliniz kokmadan ve kolayca sarımsak soymanın sırrı

Sarımsak en faydalı sebzelerden biridir. Elinizin kokmaması için sarımsak soyarken işinize yarayacak bir mutfak sırrı vereceğiz. Çok sayıda usta aşçı sarımsak soyarken bu sırrı uyguluyor.

Mutlaka denenmeli, eliniz kokmadan ve kolayca sarımsak soymanın sırrı
Yayınlanma Tarihi : 16 Nisan 2022 22:00

Sarımsak pek çok hastalığa karşı vücudu koruyan mucize bir besindir. Sarımsak çokça faydalı dedik ya. En büyük faydaları arasında saç ve tırnak sağlığını koruması yer alır. Kilo kontrolünü de sağlayan sarımsak aynı zamanda kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucu bir kalkandır.

Kalp ve damar hastalıklarına karşı vücudu koruyan sarımsak aynı zamanda bir çok kronik hastalıktan da vücudu korumaktadır. Örneğin diyabet hastaları mutlaka sarımsak tüketmelidir. 

BİR ÇOK KİŞİNİN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRACAK

Çoğu kişi sarımsak tüketmek ister. Ancak sarımsak mutfakta kullanılırken en önemli sorunlardan biri de elimizi kokutması sorunudur. Soymakta sarımsağı son derece zordur. 

Fakat bazı usta aşçıların kullandığı bir yöntem var. Bu yöntem sayesinde hem sarımsak çok kolay soyuluyor hem de eller asla kokmuyor.

PEKİ NASIL YAPILACAK?

tr.newsner.com sitesinde yayınlanan bir haberde; Sarımsakları kolay yoldan soymanın sırrı verilirken aynı zamanda da ellerin kokmasını önleyen püf nokta verildi.

ryutaro-uozumi-utofucng3ou-unsplash.jpg

Nasıl yapılır?


1- Sarımsağı mikrodalga fırında 20 saniye bekletin.
2- Hemen sarımsağı ovuşturarak kabuklarından kurtulun.

AĞIZDAKİ SARIMSAK KOKUSU NASIL ÖNLENİR?

Sarımsakla ilgili bir başka sorun da ağız kokusu sorunudur. Ağızdaki sarımsak kokusunu önlemekte aslında çok basittir. 

Karanfil tüketin. Veya limonlu için. Bu da olmuyorsa mutlaka süt için. Dilinizi fırçalayın. Karbonatla gargara yapmakta ağız kokusuna iyi gelmektedir.