NASA bile bu bitkileri önerdi! İşte evinizin havasını temizleyen 5 salon bitkisi!

Evde yetiştireceğiniz salon bitkileri arasına mutlaka bu bitki türlerinden de yer verin. NASA tarafından da önerilen bu bitkiler evinizin havasını temizleyecek ve rahat bir nefes almanızı sağlayacak

NASA bile bu bitkileri önerdi! İşte evinizin havasını temizleyen 5 salon bitkisi!
Yayınlanma Tarihi : 24 Nisan 2022 11:13

Evde yetiştirdiğimiz salon bitkileri evimize sadece güzel bir hava katmakla kalmazlar aynı zamanda sağlığımız için de faydalı olabilir.

Çoğu kişi dekor amaçlı salon bitkilerini kullansa da aslında bazı salon bitkileri evin havasını temizlemekle kalmıyor aynı zamanda güzel bir görüntü oluşturuyorlar. Yapılan araştırmalarda salon bitkilerinin faydaları saymakla bitmiyor. Özellikle bazı salon bitkileri var ki uzmanlar tarafından mutlaka öneriliyorlar. Bu salon bitkileri arasında en önemli 5 salon bitkisinden bahsedeceğiz.

Haberciniz.biz internet sitesinde yayınlanan bir özel haberde evin havasını temizleyen harika 5 salon bitkisinden bahsedildi. Bu bitkilerin evin havasını temizlemekle kalmayıp aynı zamanda da eve güzel bir görüntü verdikleri kaydedildi.

İşte evinizin hem enerjisini artıracak hem evinizi temizleyecek hem de salonunuzda hoş bir görüntü oluşturacak 5 salon bitkisiyle ilgili bilmeniz gerekenler.

CÜCE PALMİYE


Cüce palmiye, NASA'nın da söylediğine göre çok iyi bir hava temizleyicidir. Vücudun salgılama gereken testosteron hormonu için fayda sağlar. Ortamda mutlu bireyler olmasını sağlar. Yorgunluğa iyi gelir.

KURDELE ÇİÇEĞİ

 

Kurdele çiçeği, harika bir bitki seçimidir. Evinizde temiz hava istiyorsanız kurdele çiçeği tercih edebilirsiniz. Ortamdaki kimyasal salınımını azaltırken aynı zamanda herhangi bir alerjiye de neden olmaz.

BENJAMİN BİTKİSİ

 

Benjamin bitkisi evinizin ferahlığı için seçebileceğiniz bir başka güzel alternatiftir. Bu bitki, formaldehit, ksilen ve tlouen gibi kimyasalları temizler. Ortamın temiz kalmasını sağlarken, yorgunluk ve havasızlığı azaltır.

DRACAENA FRAGRANS

 

Güzel bir koku yaymasının yanında havadaki toksinleri yok eder. Kimyasal salınımı azaltabileceği gibi mutluluğu artırır. Ortamdaki nemi dengede tutabilir. Bakımı da oldukça kolaydır. Kurşunu emen bir yapıya sahiptir. Konsantrasyonu artırıcıdır.

YELKEN ÇİÇEĞİ

 

Yelken çiçeği NASA tarafından ortam temizleyici olarak önerilen çiçekler arasında yer alır. Havadaki 5 kimyasalın temizlenmesinde büyük etkiye sahiptir. Bir diğer ismi de "Barış Çiçeği"dir.

FESLEĞEN DE YETİŞTİREBİLİRSİNİZ

Ayrıca balkonunuzda veya salonunuzda fesleğen de yetiştirebilirsiniz. Fesleğen evinize hoş bir koku katmakla kalmaz aynı zamanda da evinize sivri sinek gibi varlıkların girmesini engeller. Özellikle yaz aylarında sivri sinekler büyük bir sorun oluşturmaktadır. Fesleğenlerin sivri sinekleri kovan özellikleri bulunmaktadır. Sivri sinekler olmadan güzel bir yaz geçirmek istiyorsanız fesleğen yetiştirebilirsiniz.

Kaynak: Haberciniz.biz