NASA'nın Mars’ta 'Gizemli Kapı' Keşfi Sonrası Uzaylıların Var Olduğu İddiası Tekrar Gündeme Geldi

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından Mars'ta çekilen ve daha sonra yayınlanan fotoğraflarda gözüken 'gizemli kapı', uzaylıların var olduğu iddialarını tekrardan gündeme taşırken, bilim insanları 'çatlak' olarak adlandırdı.

NASA'nın Mars’ta 'Gizemli Kapı' Keşfi Sonrası Uzaylıların Var Olduğu İddiası Tekrar Gündeme Geldi
Yayınlanma Tarihi : 14 Mayıs 2022 17:46

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi tarafından Mars'a ait yayınlanan fotoğraflarda gözüken "gizemli kapı" dikkat çekti.

ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), Mars'a ait yeni fotoğraflar yayınladı. NASA'nın Curiosity Mars uzay aracı tarafından çekilen fotoğraflarda, kayaların arasında bulunan ve kapıya benzeyen bir oluşum dikkat çekti. "Gizemli kapı" için çeşitli teoriler ortaya atılırken, araştırmacılar konu ile ilgili çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Kapı benzeri görüntünün Mars'ta 4 Mayıs'ta yaşanan depremin ardından kaya parçalarının çatlaması sonucu oluşması ihtimali üzerinde duruluyor. NASA tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, fotoğrafın 7 Mayıs'ta Greenheugh Alınlığı olarak bilinen jeolojik noktada Mast Camera ile çekildiği aktarıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı