Nostradamus'un 2023 kehanetleri tüyler ürpertti! İşte insanlığı bekleyen olaylar

16. yüzyılda yaşamış bir astrolog ve veba doktoru olan Nostradamus'un kehanetleri bir bir gerçekleşmişti. Dünyadaki bir çok korkunç olayı yüz yıllar önceden haber vermişti. 2023 için Nostradamus'un bazı kehanetleri var. Tüyleriniz diken diken olacak

Nostradamus'un 2023 kehanetleri tüyler ürpertti! İşte insanlığı bekleyen olaylar
Yayınlanma Tarihi : 29 Aralık 2022 02:49

Nostradamus'un kasvetli dünya görüşünün, eşiyle küçük çocuklarını hastalıktan kaybetmenin getirdiği travmadan kaynaklandığına inanılıyor. Nostradamus'un kehanetleri günümüzde de konuşulmaya devam ediyor.

Nostradamus kimdir?

Meşhur kitabı "Les Prophéties"in 1555 yılında yayınlanmasıyla Nostradamus, dünyaya ve gelecek nesillere savaşlar, salgın hastalıklar, doğal afetler, toplumsal huzursuzluklar, siyasi suikastlar vb. şeyleri öngören yarı şiirsel bir kitap hediye etti. Ağır bir dile sahip olan kitap, klasikler arasındaki yerini koruyor. 2023'e sayılı günler kala, Nostradamus'a göre bizi nelerin beklediğine bir göz atacağız.

Nostradamus'un geçen yılki tahminleri arasında yapay zekanın yükselişi, kripto para biriminin baskın gücü ve enflasyona tepki olarak yamyamlığın artması vardı. Sonuç ise Bitcoin iflas ederken, enflasyon tüm zamanların en yüksek seviyesinde seyretmeye devam etti ve Netflix'in yamyam bir seri katili konu alan "Dahmer" dizisi, platformun tarihinde en çok izlenen ikinci program oldu.

İşte New York Post'ta yer alan yazıya göre, Nostradamus'un 2023 tahminleri:

Küresel ısınma ve çok ama çok sayıda ölü balık

Nostradamus, denizlerin yakında yok olacağını söylediği pasajında şu kehanette bulunuyor: "Baş, güneş gibi parlayan denizi yakacak: Karadeniz'in canlı balıkları kaynayacak." Son araştırmalar, iklim değişikliğiyle okyanusların ısınmasının doğrudan bir sonucu olarak en çok yenen balık türlerinin çoğunun yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalabileceğini gösteriyor.

Buckingham Sarayı'na ateş düşmesi

Nostradamus 2023'te "Kraliyet binasının tepesinde bir ateş" görüleceğini öngörmüştü. Kelimenin düz anlamıyla ele alındığında bu, bir meteorun Buckingham Sarayı'na doğru ilerlediği ve evi yakıp kül edeceği anlamına geliyor. Daha mecazi bir bakış açısıyla ise, kısa süre önce kraliyet tarafından kendilerine karşı takınılan karanlık davranışları bir Netflix belgeselinde anlatan Prens Harry ve Meghan Markle'ın kraliyet ailesinin itibarına ateş düşürdüğü şeklinde yorumlanabilir.

Üçüncü Dünya Savaşı

Nostradamus, 2023'te dünyanın "Yedi ay sürecek büyük bir savaşa, kötülük yüzünden insanların ölümüne" sürükleneceğini yazıyor. Kehanet, çatışmanın önümüzdeki yıl tam ölçekli bir dünya savaşına dönüşeceğine işaret ediyor.

Deccal'in gelişi

Nos, 2023 yılı ve çevresi için, "Deccal çok yakında hepsini yok edecek. Onun savaşı yirmi yedi yıl sürecek. İnançsızlar ölecek, tutsak edilecek, sürgüne gönderilecek. Kan, insan bedenleri, su ve kızıllık yeryüzünü kaplayacak" ifadelerini kullanıyor.