Öğrenince Banyo Fayanslarını Temizlemek Çocuk Oyuncağı Olacak

Banyo fayanslarını temizlemek ne zordur. Vereceğimiz temizlik sırrıyla Banyo Fayanslarını Temizlemek Çocuk Oyuncağı Olacak

Öğrenince Banyo Fayanslarını Temizlemek Çocuk Oyuncağı Olacak
Yayınlanma Tarihi : 11 Mart 2022 21:05

Bir evin en çok kirlenen yerleri tuvaletler ve banyolardır. Açıkçası en çokta banyo fayanslarındaki lekeler can sıkıcı olabiliyor.

Banyo fayanslarındaki can sıkıcı lekeleri temizlemek için birden çok yöntem var. Ancak kimyasallara başvurmadan banyo fayanslarını temizlemek çok kolay.

Sağlığınız için zaten kimyasal içeren ürünlerden uzak durmanızda fayda var. İşin ilginci doğal yöntemler olmasına rağmen insanlar hala kimyasal içeren ürünleri tercih etmeye devam ediyor.

Biz Ulusal Post olarak şimdi sizlere doğal bir yöntem tarifi vereceğiz. Sizlerde arkadaşlarınızla paylaşarak onların da kimyasal içeren ürünlerden uzak durmasını sağlayabilirsiniz. Öğrendiğinizde hemen banyoya giderek temizlik yapmaya başlayabilirsiniz.

Farkı gördüğünüzde gereksiz kimyasallardan uzak duracaksınız ve bu sayede paranız hem cebinizde kalacak hem de sağlığınızı tehlikeye atmamış olacaksınız.

newsner.com tarafından paylaşılan haberde; Banyo fayanslarını doğal yollardan temizlemenin yollarına yer verildi. İşte herkesin hoşuna gidecek o harika yöntem..

Malzemeler:


250 ml deterjan
250 ml ılık beyaz sirke
1 huni
1 sprey şişesi


Hazırlanışı:


Beyaz sirkeyi iyice kaynatın. Çok sıcak olmasın ancak parmağınızla bakabilecek kadar sıcak olsun.

Huni yardımıyla sprey şişesine sirkeyi ve deterjanı dökün. Döktükten sonra şişeyi yavaşça çalkalayın.

Şimdi kirli ve lekeli bölgelere sıvıyı püskürtün ve bulaşık süngeri yardımıyla temizleyin.

Uyarı: Silikon ve plastik bölgeler sirkeden zarar göreceğinden bu alanlara sıvıyı püskürtmemeniz önerilir.30 dakika boyunca bekleyin ve daha sonra burayı soğuk suyla yıkayın.

Lekelerin yok olduğunu göreceksiniz.

Aynı yöntemi istediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Sonuçtan memnun kalacaksınız.

Başta keskin bir sirke kokusu etrafı çevreleyebilir. Ancak zamanla geçiyor.

Sprey şişesini bir köşede saklayın ve lazım oldukça kullanın.

Evet fayanslarını temizlemek işte bu kadar kolay! Fayans temizlemede işinizi kolaylaştıracak olan  bu bilgiyi arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.