Oyuncu ve Yönetmen Osman Wöber Hayatını Kaybetti

Oyuncu Zafer Algöz, sosyal medya hesabından Türk asıllı Avusturyalı oyuncu ve yönetmen Osman Wöber'in hayatını kaybettiğini duyurdu. Wöber'in kalp krizi nedeniyle hayatını kaybettiği öğrenildi.

Oyuncu ve Yönetmen Osman Wöber Hayatını Kaybetti
Yayınlanma Tarihi : 26 Haziran 2022 01:10

Bir döneme damga vuran Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı Tuncay Kantarcı karakteriyle hafızalara kazınan Türk asıllı Avusturyalı oyuncu ve yönetmen Osman Wöber hayatını kaybetti.

Anadolu Ajansı'ndan Fatih Türkyılmaz'ın haberine göre; Wöber'in vefatını usta oyuncu Zafer Algöz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. Algöz, paylaşımında "Sevgili arkadaşımız Osman Wöber ani bir kalp kriziyle veda etmiş diye haber geldi az önce. Çok üzgünüm. Başımız sağ olsun." ifadelerini kullandı.

Kurtlar Vadisi dizisinde canlandırdığı "Tuncay Kantarcı" rolüyle hafızalarda yer edinen Osman Wöber, 27 Şubat 1960'da Ankara'da dünyaya geldi.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünde eğitim gören oyuncu, tiyatroya Devlet Tiyatrolarında başladı. Öğrencilik döneminde Şan Tiyatrosu, Kenter Tiyatrosu ve Yeditepe Oyuncularının oyunlarında çeşitli roller aldı.

Oyunculuk kariyerinde tiyatronun yanı sıra birçok dizide rol alan Osman Wöber, "Öteki Taraf", "Organize İşler", "Cumhuriyet" ve "Sekizinci Saat"in de aralarında olduğu filmlerin oyuncu kadrosunda yer aldı.

Kaynak:Haber Kaynağı