Pırıl pırıl cam temizliği için bilmeniz gereken pratik temizlik tüyosu! 5 Dakikada lekesiz cam temizliği

Camlarınız çok mu kirli? O halde cam temizliği yaparken bu temizlik tüyosunu deneyin. 5 Dakikada camlarınız pırıl pırı olacak

Pırıl pırıl cam temizliği için bilmeniz gereken pratik temizlik tüyosu! 5 Dakikada lekesiz cam temizliği
Yayınlanma Tarihi : 07 Mayıs 2022 22:42

Cam temizliği çok can sıkıcı olmaktadır bazı durumlarda. Öyle ki ne kadar dikkatli davranırsak davranalım ya su lekesi ya da kir lekesi kalır camlarda.

Fakat profesyonel temizlik uzmanlarının uygulamış olduğu bazı yöntemlerle camları pırıl pırıl temizlemek gerçekten çok kolay. Hatta haftada 1 kez bile bu uygulamayı yapsanız günlerce camlarınız pırıl pırıl olarak kalabilirler. Şimdiye dek deneyen herkes camlarının pırıl pırıl olduğunu belirterek yöntemin işe yaradığına dikkat çekiyorlar. 

Cam temizlerken uygulamanız gereken harika 2 pratik öneri var. Türkiye gazetesi tarafından paylaşılan bu tarifi uygularsanız camlarınız pırıl pırıl olacak. 

Camlarınızın pırıl pırıl olmasını istiyorsanız bu karışımları evde hazırlayıp deneyebilirsiniz. İşte en etkili cam temizleme tarifleri ve önerileri...


2 bardak su, 3 yemek kaşığı sirke ve yarım çay kaşığı sıvı bulaşık deterjanını karıştırarak uygulayabilirsiniz. 3 litre su, 1/4 bardak sirke, 2 yemek kaşığı limon suyu ve bir sıkım bulaşık deterjanını karıştırıp uygulayın.


Yarım bardak sirke ve 2 litre ılık suyu karıştırıp uygulayın.

Peki bu karışımlar canlara nasıl uygulanacak? Türkiye gazetesinde yayınlanan içerikte uygulama yönteminden de söz ediliyor.

Bu karışımları gazete kağıdıyla uygulayabilirsiniz. Gazete kağıdı camdaki kalıntıları daha iyi temizler.
 

Kaynak: Türkiye gazetesi