Prof. Dr. Celal Şengör'den 'astroloji' bilimi için ağır sözler! Zırvalık; inanmak için insanın deli olması lazım

Prof. Dr. Celal Şengör'den "Böyle saçmalık mı olur?" isyanı

Prof. Dr. Celal Şengör'den  'astroloji' bilimi için ağır sözler! Zırvalık; inanmak için insanın deli olması lazım
Yayınlanma Tarihi : 01 Ekim 2022 21:55

İnternette en çok aranan şeylerin başında 'astroloji' ve burç yorumları geliyor.  Ancak Celal Şengör,  'astroloji' bilimi hakkında ilginç açıklamalarda bulundu. Ayrıca  'astroloji' bilimine inanlara da ateş püskürdü. 

Prof. Dr. Celal Şengör, konuk olduğu YouTube programında "Astrolojiye inanmıyor musunuz hocam?" sorusuna yanıt verdi. Şengör, " Ne diyeyim bu soruna? Böyle saçmalık mı olur? Zırvalık. İnanmak için insanın deli olması lazım" dedi.

Katıldığı canlı bağlantıda konu hakkındaki düşüncelerini açıklayan Şengör, moderatör Emel Özuğur'un sorularını yanıtladı.

Şengör, "Burcunuzu biliyor musunuz?" sorusuna bir süre düşündükten sonra, "Koç sanırım." cevabını verdi. Şengör, 'tipik' bir koç burcu olduğunun belirtilmesinin ardından, şunları söyledi:

"Böyle bir zırvalık olur mu?"

"Astrologları okuyorsun diyor ki, şimdi Merkür geri hareketine başladı. Yahu bu Putelemayos astronomisidir, Kopernik'ten bile öncesidir. Şimdi sen buna güveniyorsun böyle bir zırvalık olur mu? Bir taş parçası uzayda dönüyor, diyorsun ki bu beni etkiliyor işimi etkiliyor. Buna inanmak için insanın deli olması lazım." 

DIŞKI YEDİĞİNİ AÇIKLAMIŞTI

İlginç açıklamalarıyla bilinen Celal Şengör daha öncede yaptığı bir açıklamada dışkı yediğini itiraf etmiş ve şunları söylemişti.

Celal Şengör ise şu yanıtı verdi: "Yedim. Hatta onun dışında İsviçre'de benim doktora alanımda otlayan ineklerinkini de tattım. Dağ keçilerinin de tattım. Özellikle insan dışkısı acıydı. Ötekiler de tatlıydı ama insanınki kadar acı değildi. Bu bir merak meselesidir, merak eden her şeyi dener.

(Aykırı - Ulusalpost )