Prof. Dr. Naci Görür korkuttu! Fay uyarısı yaptı ve tehlikeye dikkat çekti!

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür uyardı! Aydın'da fay uyarısı...

Prof. Dr. Naci Görür korkuttu! Fay uyarısı yaptı ve tehlikeye dikkat çekti!
Yayınlanma Tarihi : 12 Mayıs 2023 00:59

Prof. Dr. Naci Görür korkuttu! Fay uyarısı yaptı ve tehlikeye dikkat çekti! - Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş depremlerinin ardından Türkiye'nin yakından takip ettiği isimlerden biri olan Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, yine dikkat çeken bir uyarı yaptı.

DİKKAT ÇEKTİĞİ TEHLİKE OLAY OLDU

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, tarafından yapılan açıklama kısa sürede Türkiye gündemine oturdu ve çok sayıda haber sitesi ile gazetede manşetten duyuruldu. 

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür'ün uyardığı il ise Aydın oldu. Aydın'daki yetkilileri de yakından ilgilendiren duyurunun detayları kisadalga.net sitesinde de paylaşıldı;

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Aydın’da ihalesi yapılan adliye binasının aktif bir fay üzerinde inşa edileceğini belirterek, “Buna engel olun” çağrısı yaptı.

halk-tv-konugu-naci-gorur-kimdir-naci-gorur-kac-15338573-1267-amp.jpg

Duruma sert tepki gösteren Prof. Dr. Görür, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaşamını yitiren 50 binden fazla kişiye işaret etti, “Daha onbinlerce canımızın acısını çekerken…” dedi.

Prof. Dr. Naci Görür’ün Aydın’daki adliye binası ihalesine dair sosyal medyadan yaptığı açıklama şöyle:

aydin.jpg

“Öğrendiğime göre, Aydın Adalet Sarayı aktif bir fay üzerinde inşa ediliyor. İhalesi yapılmış. Bunu duymak çok üzücü ve umut kırıcı. Daha onbinlerce canımızın acısını çekerken bu işleri yapanlar kim? Her şey keyfe göre mi yapılıyor? Ülkenin bu kadar mı çivisi çıktı? Lütfen buna engel olun!” 

Söz konusu uyarıya ilişkin görseller ise Sözcü'de Latif Sansür imzasıyla paylaşıldı; 

İlgili Haberler