Sabah Uyanınca Aç Karnına 4 Hurma Yemek O Sorunu Geçiriyor!

Hurma yeryüzündeki en faydalı besinlerden. Hurma daha çok Türkiye'de Ramazan aylarında tüketilen bir yiyecek. Oysa her zaman tüketmek gerekiyor. Aç karnına yenilen hurmanın bilinmeyen etkisi..

Sabah Uyanınca Aç Karnına 4 Hurma Yemek O Sorunu Geçiriyor!
Yayınlanma Tarihi : 06 Mart 2022 20:13

Hurma sadece Türkiye'de değil Avrupa ülkelerinde de ilgiyle tüketilen bir yiyecek. Özellikle balkanlarda çok sayıda market yaz kış paketlenmiş hurma satıyorlar. Bu hurmalar genellikle İran gibi ülkelerden getiriliyor.

Türkiye'de ise hurmayı daha çok Ramazan aylarında tüketiyoruz. Hurmayla ilgili kimsenin pekte bilmediği bilgiler ortaya çıktı.

Hurmanın  kansere karşı koruyucu etkileri olduğunu belirten uzmanlar ayrıca hurmanın bağışıklık sistemini güçlendiren bir yiyecek olduğunu belirtiyorlar.

Hurmanın cilt güzelliğini korumak gibi önemli bir faydası da bulunuyor. hurma içerisinde B1 ile B2 vitaminleri de yer alıyor. Ki bu vitaminler sinir sistemini koruyarak beyni ve hafızayı da güçlendiriyor.

3292447.jpg

Öte yandan hurmanın bedensel ve zihinsel yorgunluğu da yok ettiği belirtiliyor.. 

AÇ KARNINA HURMA YEMENİN FAYDALARI

CNN Türk'ün haberine göre; Sabahın erken saatlerinde aç karnınıza hurma tüketerek, doğal şeker ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Bununla birlikte yüksek lif içeriği sayesinde gün boyu sizi tok tutacak ve tatmin edecektir.

HURMA KÜRÜ

Şimdi sizlere Ulusal Post olarak hurma kürünün yapılışıyla ilgili bilgiler vereceğiz. Akşamdan 4 adet hurmayı bir su bardağının içerisine koyun ve üzerini bir çay tabağıyla kapatın.

Sabah uyandığınızda aç karnına bu dört hurmayı tüketin...

PEKİ NE İŞE YARAYACAK?

Aç karnına akşamdan su içerisinde bekletmiş olduğunuz bu dört hurma sizi sadece gün boyu tok tutmayacak aynı zamanda yiyeceğiniz bu hurma ve hurmalı su sayesinde vücudunuzdan ödem atmış olacaksınız.

Bağırsaklarınızı da temizleyecek olan bu yöntem kısa sürede de güçlü bir sindirim sistemine sahip olmanızı sağlayacak. Ayrıca vücudunuzda bulunan fazla ödemden de kurtulmuş olacaksınız. 

İlgili Haberler