Sabahları 2 Tane Kuru Kayısı Yemek O Soruna İyi Geliyor

Kuru kayısı yemek hem tok tutuyor hem de karın yağlarının erimesine fayda sağlıyor! İşte kuru kayısının faydaları

Sabahları 2 Tane Kuru Kayısı Yemek O Soruna İyi Geliyor
Yayınlanma Tarihi : 09 Şubat 2022 20:43

Kuru kayısı tüketmek vücut üzerinde mucizeler yaratıyor. Akşam gazetesinde yayınlanan bir haberde günde 2 adet kayısı tüketmenin faydalarından bahsedildi. Yapılması gereken ise çok basit.

2 Adet kuru kayısı yenilecek. Üzerine 1 bardak ılık su içilecek. Bu sayede kabızlık sorunu ortadan kalkıyor ve karın yağlarının erimesine fayda sağlıyor.

KURU KAYISININ BAŞLICA FAYDALARI

Kuru kayısının faydaları sadece bununla sınırlı değil. Yapılan araştırmalarda kuru kayısının birden çok hastalığa karşı iyi geldiği ortaya çıkarıldı.

3829429.jpg

Cildi yenileyen kuru kayısı aynı zamanda tok tutarak zayıflamaya yardımcı oluyor. Sindirim sistemine iyi gelen kayısı, kabızlık sorununa da iyi geliyor. 

İçeriğindeki A ve C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiren kayısı, kalbi de güçlendiren bir besindir. 

KURU KAYISIDAN NE YAPILABİLİR?

2249522.jpg

Kuru kayısıdan hoşaf yapabilir ve bunu çocuklarınıza içirebilirsiniz. Böylelikle çocuklarınız zararlı içeceklerden uzak durmuş olurlar. Çocuklarınıza asitli içecekler içirmek yerine onlara kuru kayısıdan hoşaf yapabilir ve içirebilirsiniz. 

KURU KAYISI SICAK SU KÜRÜ

Öte yandan vücuttan ödem atmak istiyorsanız ilginç bir kür daha var. Bir su bardağı içerisine dört adet kuru kayısıyı ekleyin. Bu suyun sıcak olmasına özen gösterin. Su iyice ılıyıncaya dek kayısılar içerisinde kalsın.

Su ılıdığında kayısıları yiyin ve suyu için. Bu sayede vücudunuzdan ödem atabileceksiniz.