Sahte Zeytinyağını Anlamak İşte Bu kadar Basit! 1 Çay Bardağına Doldurup Buzluğa Ekleyin ve..

Bazı fırsatçılar sahte zeytinyağı üreterek vatandaşların sağlığını hiçe sayıyor! Gerçek olmayan zeytinyağını bu yöntemle anlamak basit.

Sahte Zeytinyağını Anlamak İşte Bu kadar Basit! 1 Çay Bardağına Doldurup Buzluğa Ekleyin ve..
Yayınlanma Tarihi : 23 Eylül 2021 00:40

Zeytinyağı anne sütü kadar değerli bir besindir. Sayısız faydası bulunan zeytinyağı bazı uyanıklar yüzünden gerçekten de zehre dönüşebiliyor.

Salatalarınıza ve yemeklerinize eklediğiniz zeytinyağının kaliteli olmasını istiyorsanız mutlaka bu bilgilerden yararlanın.

Mynet'in derlemesine göre: Zeytinyağının sahte olup olmadığını anlamak için birkaç test yapabilirsiniz. Bunun için;

Zeytinyağını bir çay bardağına doldurun ve buzluğa koyup 30 dakika bekletin. Bu sürenin sonunda aldığınız yağ gerçek ise kristalleşmeye başlayacaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta hakiki ve kaliteli zeytin yağı donduğunda alt tarafında siyah noktacıklar görmeniz gerekmektedir. Bu siyah noktalar aslında zeytin parçacıklarıdır.


İkinci yöntem ise tuz ruhu testidir. Bardağın yarısını zeytinyağı ile doldurun. Kalan yarısına tuz ruhu karıştırın. Çay kaşığı yardımıyla karıştırdığınızda hakiki zeytinyağın rengi sarı kalmaya devam edecektir. Fakat zeytinyağı turuncu, kırmızıya dönüyorsa satın aldığınız yağ sahtedir.

Evet zeytinyağının sahte olup olmadığını anlamak işte bu kadar basittir! Bu iki yöntem sayesinde satın almış olduğunuz zeytinyağının gerçek olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

En çok hile yapılan ürünler arasında ne yazık ki zeytinyağı geliyor. Bir çok kişi dikkat etmeden ucuz olan ürünlere yöneliyor.

İçerisinde ne olduğu bilinmeyen sahte yağlar hem yiyeceklerimizi zehre dönüştürüyor hem de mide ve bağırsaklarımız olmak üzere vücudumuzun çok sayıda bölgesine zarar veriyor.

Özellikle midesinde problemi olanlar sahte zeytinyağı tükettiğinde çok sayıda rahatsızlıkla baş başa kalabiliyorlar.

Tüm engellemelere ve cezalara rağmen hilecilerin sayısı hızla artarken dikkat etmeniz gereken tek şey alacağınız ürünleri güveneceğiniz yerlerden almak.

Kaliteli zeytinyağı markalarını tercih etmek ve merdiven altı üretimden uzak durmak. Unutmayın sağlık parayla satın alınamayacak kadar pahalıdır. Ucuz diye aldığınız zeytinyağı yiyeceğinizi zehre dönüştürmekle kalmayıp sağlığınızı da bozmanıza neden olacaktır.

Zeytinyağı ile ilgili bu bilgiler hoşunuza gittiyse arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin!