Sallama Çayı Atmayıp Bahçeye Gömün Sonuca İnanamazsınız

Uzun bir süredir hayatımızda olan çok sayıda sallama çay yani poşet çay bulunuyor. Peki içtikten sonra onu çöpe atmak yerine neler yapılabilir?

Sallama Çayı Atmayıp Bahçeye Gömün Sonuca İnanamazsınız
Yayınlanma Tarihi : 19 Ağustos 2021 02:15

Sallama çaylarla ilgili herkesin bilmesi gereken bazı bilgileri sizler için derledik. Vereceğimiz bilgileri sizlerde arkadaşlarınıza iletebilirsiniz. Sallama çayla gelen mucizeler..

Geri Dönüşüm son zamanda herkesin en çok ilgi duyduğu şeylerin başında geliyor. Sallama çay kullanıldıktan sonra genelde olduğu gibi çöpe gönderiliyor.

Oysa onunla yapabileceğiniz çok sayıda şey var. Bu konuda newsner çok çarpıcı bilgiler içeren bir haber yayınlamış. Yayınlanan haberde sallama çayın kullanıldıktan sonra çöpe atılmaması gerektiğine dair bilgiler var.

Peki sallama çayla neler yapılabilir?

SOĞUK SUDA BEKLETİN

Evet sallama çayı soğuk bir su içerisinde bekletin sonrasında da eğer sık güneşlenen biriyseniz vücudunuzu nemlendirmeye yarayacaktır. Çünkü bu tarz çaylar tannik asit açısından oldukça zenginlerdir. Vücudu yenilemeye yarayacak bu işlem güneş yanıklarına karşı da etkilidir. 

SALLAMA ÇAY YANIKLARA KARŞI DA ETKİLİDİR

Yine sallama çay kurtarıcınız olabilir şayet Eliniz yandığında da sallama çayları kullanabilir ve ondan yardım alabilirsiniz. Aklınızda bulunsun ki Sallama çaylar el veya kolunuzdaki küçük yanıkların acısını iyileştirmede etkili bir çözümdür.

BAHÇEYE SALLAMA ÇAY GÖMMEK

Kulağa ne kadar tuhaf geldi öyle değil mi? Eğer bahçenize sebze dikiyorsanız sallama çayları israf etmeyin. Sallama çayların içerisinde bulunan tannik toprak üzerindeki ve altındaki zararlı maddeleri temizlemekte aynı zamanda topraktaki verimliliği artırmaktadır. Bu yüzden bahçenize sebze dikmeden bir kaç gün önce kullanacağınız yerlere bu çaylardan gömün sonrasında sebzelerinizi dikin. Bir süre sonra sonuca siz bile inanamayacaksınız.

KÜÇÜK BİR TÜYO DAHA KOKULARA BİRE BİR

Diyelim soğan doğradınız ve eliniz koktu.. Veya balık ayıkladınız yine imdadınıza sallama çay yetişiyor. Ellerinizi bu çayla yıkayın tüm koku ellerinizden uçup gidecek. Deneyenler sonuca gerçekten inanamıyor bile..

Kaynak: tr.newsner.com