Sarımsağı zeytinyağında bekletirseniz etkisi çok şaşırtıyor..

Soframızdan eksik olmayan besinler arasında yer alan sarımsak ve zeytinyağının pek bilinmeyen bir etkisi var.

Sarımsağı zeytinyağında bekletirseniz etkisi çok şaşırtıyor..
Yayınlanma Tarihi : 04 Aralık 2021 01:10

Havaların soğumasıyla birlikte öksürük problemleri de baş göstermeye başlamış durumda. Bazı alternatif yöntemler öksürük sorununa iyi geliyor. 

En az anne sütü kadar değerli olan zeytinyağının sarımsakla birleşmesi durumunda daha da şifalı bir besine dönüştüğü ortaya çıktı. Yeni Akit gazetesi tarafından da paylaşılan bir tarif sosyal medyanın en popüler tarifleri arasına girmeyi başardı.. 

Peki Nasıl yapılıyor?

İlk olarak 6 diş sarımsak ezilerek macun haline getirilir. Üzerini geçecek kadar zeytinyağı ilave edilir. Ve 1 saat kadar dinlendirilir. Karışım işte bu şekilde hazır olmuş oluyor.

Peki Nasıl Uygulanacak?

Öksürük ve ateş olduğu zaman ayak altına masaj yaparak uygulamayı yapabilirsiniz. Tercihen gündüz olarak yapabilirsiniz. İyice yedirdikten sonra çorap giymeniz yeterli olacaktır.. 

Sarımsak çok faydalı besinler arasında yer almaktadır.  kalp ve damar hastalıkları ile diyabet gibi kronik hastalıklara karşı korunmada sarımsak baş tacı olması gereken besinler arasında yer alır. 

Zeytinyağı da çok faydalı besinlerdendir. Yapılan araştırmalarda karaciğeri temizlediği ortaya çıkan bu mucize yağ aynı zamanda sindirimi düzenlemekte ve cildimizi de korumaktadır. 

Kan basıncını da düzenleyen zeytinyağı en az anne sütü kadar değerli bir besindir. Zeytinyağı ve sarımsakla yapılan bu alternatif yöntemi sizlerde arkadaşlarınızla paylaşabilir ve onların da yararlanmalarını sağlayabilirsiniz.