Sirkeli Su İçmek Gerçekten İşe Yarıyor Mu? Petek Dinçöz Sirkeli Su Sırrını Açıkladı

Son dönemde sirkeli su bir çok kişi tarafından araştırılıyor. Özellikle elma sirkesi en faydalı besinlerden biri. Peki sirkeli su içmek nasıl faydalı olabilir ki? Petek Dinçöz'ün sirkeli su hakkında verdiği bilgiler şaşırtıyor.

Sirkeli Su İçmek Gerçekten İşe Yarıyor Mu?  Petek Dinçöz Sirkeli Su Sırrını Açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 04 Şubat 2022 02:17

Doğal elma sirkesinin faydaları arasında sindirim sistemini düzene sokması ilk sırada yer alıyor. Sindirim sisteminin düzene alınması sonrasında kilo vermekte hızlanıyor. Ayrıca yapılan araştırmalarda elma sirkesinin enfeksiyonlarla mücadele ettiği de biliniyor.

Kan şekerini kontrol altına alması nedeniyle şeker hastalarına da öneriliyor. Elma sirkesi sadece bir çorba kaşığı tüketilirse üç kalori içeriyor. Ayrıca elma sirkesinin kolesterolü düşürme gibi faydaları da bulunuyor.

Elma sirkesinin tok tutması nedeniyle gereksiz kiloların  alınmasını da engelliyor. Cilt güzelliği için de önerilen elma sirkesi harika bir kozmetik ürünüdür.

PETEK DİNÇÖZ'DEN SİRKE İTİRAFI

Güzelliğiyle dikkat çeken 41 yaşındaki ses sanatçısı Petek Dinçöz'ün sirkeli suyla ilgili itirafları halen gündemdeki yerini koruyor. Petek Dinçöz Milliyet gazetesine yapmış olduğu bir açıklamada hiç diyet yapmadığını belirterek fit vücudunun sırlarını da paylaşmıştı.  

511006.jpg

Petek Dinçöz, şu sözlerle sırrını ele verdi: "Her sabah saat 06.00’da uyanır ve bir büyük bardak sirkeli ılık su içerim. Bazen bu suya limon suyu da ekliyorum. Bu beni hem zinde tutuyor, hem de vücudumda yağ oluşumunu engelliyor." Kolalı içeceklerden, kırmızı et ve alkolden de uzak durduğunu belirten Dinçöz, bol bol sebze yediğini de vurguladı.

SİRKELİ SU İÇİLDİĞİNDE VÜCUTTA GERÇEKLEŞENLER

Öte yandan sirkeli su içildiğinde vücutta gerçekleşenler de merak ediliyor.  Sirkeli su içmek yağ yakılmasını hızlandırıyor. Vücutta detoks etkisi de yaratan sirkeli su seyreltilerek içildiğinde mide rahatsızlıklarını da önlüyor. Düzenli olarak tüketilen sirkeli suyun bağırsak hareketlerini de düzenlediği belirtiliyor. 

SİRKELİ SU GÜNDE NE KADAR TÜKETİLEBİLİR?

2.jpg

Sirkeli suyu içmenin formülü de basit. Gereğinden fazla tüketmek önerilmiyor. Bunun için en faydalı yöntemi açıklayan uzmanlar 1 bardak su içerisine 1 yemek kaşığı kadar elma sirkesi ilave edip damak zevkine göre bal eklenmesini öneriyor. Sabah açken veya uyumadan önce günde 2 kez tüketilebilir. 

SİRKELİ SU İÇEMEYENLERE TAVSİYE..

1864743.jpg

Bazı kişiler ise sirkeli su tüketmek istemiyor. Bu kişilere ise uzmanlar başka bir öneri veriyor. Sirkeli su içemeyenler salatalarına veya çorbalarına 1 çorba kaşığı sirke ekleyip bu şekilde rahatlıkla tüketebilirler. 

Doğal elma sirkesinin hiç bir zararı olmadığı gibi sayısız faydası bulunmaktadır. 

İlgili Haberler