Soğan Suyu Zayıflatır Mı? Nasıl Hazırlanır?

Soğan suyu sağlık alanında birçok rahatsızlığa iyi gelir.

Soğan Suyu Zayıflatır Mı? Nasıl Hazırlanır?
Yayınlanma Tarihi : 24 Eylül 2021 17:38

Örneğin saç dökülmesi, sivilce problemleri, adet düzensizliği, vücutta ödem oluşması, vücudun ödem tutması ve ciltteki sorunlara iyi gelmek ile beraber dikkatli kullanılmalı ve kesinlikle bir uzmana danışılmalıdır. 

Aksi halde ciltte alerjik reaksiyon gibi durumlar oluşabilir. Bu yüzden herhangi bir sağlık sorunu oluşmaması açısından uzman hekim gözetiminde yapılmalıdır. Soğan suyunun zayıflama üzerine etkisi tıbben de kabul edilir. Alanında uzman birçok diyetisyen soğan suyunun dikkatli ve düzgün kullanımda,  zayıflamaya yardımcı olduğunu hatta mükemmel sonuçların gözlemlendiğini açıklıyor.

Soğan suyu neden zayıflatır?

Soğan suyu vücuttaki zararlı, faydası olmayan toksinleri vücuttan atmaya yarayan güçlü bir antioksidan özelliği içerdiğinden kilo vermeye faydası vardır. Vücudu temizleyip zararlı maddelerden arındırdığından dolayı zayıflamayı doğal ve sağlıklı hale getirir. 

Doğal bir antibiyotik görevi gören soğan suyu halkın da bildiği uzman hekimler tarafından tavsiye edilen bir zayıflama yöntemidir.

Soğan suyu nasıl kilo verdirir?

Vücudun metabolizma hızını arttırarak tüketilen besinlerin daha hızlı sindirilmesini sağlar.

Vücudun yağ depolamasına etki ederek kilo vermeyi sağlar ve böylelikle kilo vermeyi de sağlıklı, sağlam ve kalıcı hale getirir. 

Aynı zamanda da soğan suyu kan şekerine olan etkisiyle de vücudun şeker isteğini azaltıp, kan şekerini dengeler. Böylelikle de dışarıdan alınan zararlı şeker kaynaklarına ihtiyaç duyulmaz.

Neden soğan değil soğan suyu?

Kuru soğana metal bir ürün teması halinde soğanın içerisindeki besleyici ve faydalı maddelerde azalma olduğundan soğanın direkt tüketilmesi yerine, kaynatılıp soğan suyu şeklinde tüketilmesi daha doğru ve faydalıdır.

Soğan suyu nasıl hazırlanır?

Soğan suyu tarifinin kolay olmasının sebebi, hazırlarken içerisinde fazla malzemeye gerek duyulmadan hazırlanabilmesidir. Bu tarifte dikkat edilmesi gereken konu soğanın rengidir. Soğanın kabukları önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Soğan kabuğunun beyaz, kırmızı veya mor olmaması gerekmektedir. Günlük hayatta yemeklerin içerisine konulan kahverengi soğanlar kullanılmalıdır. Kullanılacak soğan orta büyüklükte olmalıdır. 

Bu tarif için 5 adet orta boy, kahverengi soğanlar gerekmektedir. 

5 adet soğanı içerdiği faydalı antioksidan özelliğini yok etmemek için metal bir şey değdirmeden elleriniz ile önce kabuklarını soyup sonra da yumruk atarak birkaç parçaya ayırın.

Ardından 2,5 litrelik suya atarak yaklaşık 10 dakika boyunca kaynatın.

Kaynamış olan bu tarifi süzerek soğan suyunu elde edebilirsiniz.

Süzülen bu soğan suyu soğumaya bırakılmalıdır.

Sabah uyanınca ve gece yatmadan önce tüketilmelidir.

Düzenli kullanılmalıdır.

Bu soğan suyu tarifi günlük yapılmalı ve taze olarak tüketilmelidir. 

Hazırlanan kür bir gün içerisinde tüketilmelidir.

Bu soğan suyu kürü ile beraber gün içerisindeki sıvı tüketimi de önemlidir.
Yemekten önce tüketilmesi önemli ve daha etkili olduğundan aç karınla içilmelidir.

Bu tarif 20 gün boyunca yapılmalı ve sonraki 20 gün boyunca da yapılmamalı, mola verilmelidir.

Vücuttan vücuda değişkenlik göstermekle beraber, düzenli kullanımda en az dört kilo vermeye yardımcıdır.