Soğanı Kesti Elinin Üzerine Koyup Bekletti. Nedenini Öğrendiğinizde Aynını Yapacaksınız

Yemeklerimizin vazgeçilmezi olan soğan hakkında şaşırtıcı bir bilgi yayınlandı. Deneyen bir çok kişi faydasını gördüğünü söylüyor!.

Soğanı Kesti Elinin Üzerine Koyup Bekletti. Nedenini Öğrendiğinizde Aynını Yapacaksınız
Yayınlanma Tarihi : 27 Ağustos 2021 22:51

Soğan dünya mutfağında olduğu kadar Türk mutfağında da çokça kullanılan bir sebzedir. Özellikle bağışıklık sistemi dostu olarak bilinen Soğan mutfağımızda çok sayıda yemeğin içerisinde kullanılabilmektedir. Örneğin Menemen, börek , et yemekleri, çorbalar ve salatalar gibi bir çok şeyde soğan kullanıyoruz.

Başlı başına mutfağımızın demirbaş sebzelerinden olan soğanla ilgili şaşırtıcı bir bilgi daha ortaya çıktı. Son günlerde internette herkesin paylaşmış olduğu bu bilgiler soğanın ne denli faydalı bir sebze olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Çok sayıda kişi soğanın bu mucizelerinden belki de haberdar değil! İşinize yarayacağınızı düşünerek Soğanın şimdiye kadar pekte gün yüzüne çıkmamış 5 mucizesini paylaşmak  istiyoruz.. 

İşte bilinmeyenleriyle soğanın mucizeleri..

1. Sivrisinek Isırıkları
Soğan, sivrisinek ısırıklarının neden olduğunu acıyı geçiriyor. Soğanı kesin ve sivrisineğin ısırdığı yere uygulayın. Kısa bir süre sonra acı sızı kalmayacak.

2. Kulak Ağrısı
Soğanın kulak ağrısını geçirdiğine dair bir söylenti var. Soğanı parçalayın ve çok derine olmayacak şekilde kulağınızın içerisine koyun. Sonucu kendiniz görün!

3. Soğuk Algınlığı
Taze soğanlar bakterileri yok ederek soğuk algınlığına karşı önlem olarak kullanılabilirler. Soğanı bir tabağın içerisine doğrayın ve yatağınızın hemen yanına koyun. Sabah çok daha iyi hissedeceksiniz.


4. Ateş
Kulağa garip geliyor ancak bir diğer ipucu da uyumadan önce çorabınızın içine soğan koymak. Tıpkı soğuk algınlığında olduğu gibi soğan bu kez grip ya da ateşi geçiriyor. Ertesi gün uyandığınızda çok daha iyi hissedeceksiniz.


5. Kan Şekeri
Livestrong.com’da yazılanlara göre, soğanda protein, lif, krom, C vitamini ve flavanoid bulunuyor. Her gün soğan yerseniz, kolesterolünüz düşüyor ve kan şekeri seviyeniz dengeleniyor.

Kaynak: tr.newsner.com - FOTOĞRAF: unsplash