Süper etkileri var. Gece uyumadan önce 1 avuç kabak çekirdeği yiyin! Bakın ne işe yarıyor

Kabak çekirdeğinin süper bir faydası daha ortaya çıktı. Ancak gece uyku öncesi tüketmek üzerine de 1 bardak su içmek gerekiyor! İşte kabak çekirdeğinin süper etkileri

Süper etkileri var. Gece uyumadan önce 1 avuç kabak çekirdeği yiyin! Bakın ne işe yarıyor
Yayınlanma Tarihi : 30 Kasım 2022 00:31

ULUSAL POST - Kabak çekirdeğinin faydalarını bilmeyen yok. Ancak bilinmeyen bir faydası daha ortaya çıktı. Posta'da yayınlanan bir haberde kabak çekirdeğinin uyku öncesi yenmesi durumunda sağladığı faydadan bahsedildi. 

Düzenli olarak bir avuç tüketildiğinde uyku problemleri ortadan kalkar. Tryptophan içeren kabak çekirdeği, bu doğal amino asit sayesinde uyku kalitenizi yükseltir. Çünkü bu tryptophan uyku bozuklukları tedavisinde kullanılır ve düzenli kabak çekirdeği tüketimi bu sıkıntıyı ortadan kaldırır.

BAĞIRSAKLARI DA TEMİZLİYOR!

Ayrıca gece uyumadan önce yenilen kabak çekirdeği bağırsakları da temizliyor. Bunun içinde bir avuç kabak çekirdeği yemek üzerine de 1 bardak su içmek gerekiyor.

pumpkin-seeds-2728888-960-720.jpg

Sabah uyandığınızda bu sayede daha rahat tuvalete gideceksiniz.

KABAK ÇEKİRDEĞİ 1 AVUÇTAN FAZLA TÜKETİLMEMELİ!

Öte yandan uzmanların kabak çekirdeği tüketimiyle ilgili de uyarıları var. 1 avuçtan fazla kabak çekirdeği tüketmemek gerekiyor.

seeds-3327688-960-720.jpg

SAĞLIĞINIZI OLUMSUZ ANLAMDA ETKİLEYEBİLİR!

1 avuçtan fazla tüketilen kabak çekirdeği sağlığınızı olumsuz anlamda etkileyebilir. İçerdiği yağ oranı sebebiyle kabak çekirdeği, porsiyon kontrolü yapılmadığında vücutta yağ depolar. Günde 1 avuçtan fazla tüketildiğinde kabak çekirdeği sivilce oluşumuna da sebebiyet verebilir. Bu yüzden günde 1 avuçtan fazla kabak çekirdeği tüketmek sakıncalıdır. Her şeyin azı faydalı unutmayın çoğu zararlıdır. Kabak çekirdeğinde de bu kural geçerlidir. 

food-315429-960-720.jpg

ulusalpost.com