Tavşanburnu Tabiat Parkı Ziyaretçilerini Bekliyor

Aydın'ın Didim ilçesinde yer alan Tavşanburnu Tabiat Parkı, ziyarete açıldı.

Tavşanburnu Tabiat Parkı Ziyaretçilerini Bekliyor
Yayınlanma Tarihi : 10 Mayıs 2022 17:50

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Aydın'ın Didim ilçesinde ve belediye tarafından işletilen Tavşanburnu Tabiat Parkı, ziyaretçilerine kapılarını açtı.

Türkiye'nin önde gelen turizm kentlerinden Didim'de yer alan ve işletmesi Didim Belediyesi tarafından yapılan Tavşanburnu Tabiat Parkı, havaların ısınması ile birlikte ziyaretçi girişine açıldı. Dünya standartlarında hizmet veren, denize sıfır konumu, temiz havası, yeşilin bin bir tonunu barındıran doğası ve kamp tutkunlarına sunduğu imkanlar ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan park, ziyaretçi akınına uğradı. 147 dönüm arazi üzerinde yer alan ve bünyesinde tuvalet, market, soyunma kabinleri ile elektrik istasyonlarını da bulunduran Tavşanburnu Tabiat Kampı'nda ziyaretçiler, yeşilin ve mavinin buluştuğu noktada piknik yapmaya ve denize girmeye başladı.

Tabiat parkını turizm sezonuna hazırlamak için gerçekleştirilen çalışmaların tamamlandığını söyleyerek tüm tatilseverleri Didim'e davet eden Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay; "Göreve geldiğimizde ilk yaptığımız işlerden birisi Tavşanburnu Tabiat Parkı'nın ihalesini alarak bu alanı Didimimize daha iyi bir şekilde kazandırmak olmuştu. Halen belediyemiz tarafından işletilen bu parkı kamp severler için eşsiz bir alan haline getirdik. Dileyen vatandaşlar kendi çadırları veya karavanları ile, dileyenler belediyemiz tarafından sağlanan çadırlar ile, dileyenler de günübirlik şekilde burada tatillerini geçirebiliyorlar. Bu alanı Didim'e kazandırmak bizlere büyük mutluluk veriyor. Bu yüzden bizlere destek olan vatandaşlarımıza, bu araziyi turizm sezonuna hazırlayan personellerimize ve birimlerimize teşekkür ederim. Didim için çalışmaya, kentimize kazandırmaya devam edeceğiz" dedi.

Tavşanburnu Tabiat Parkı Ziyaretçilerini Bekliyor

Tavşanburnu Tabiat Parkı Ziyaretçilerini Bekliyor

Tavşanburnu Tabiat Parkı Ziyaretçilerini Bekliyor

Kaynak:Haber Kaynağı