Telefonu kapatmak için 5 sebep! Telefonun neden kapalıydı diye soranlara bu sebepleri sıralayın!

Cep telefonunu bir süre için kapatmanın hem ruh ve beden sağlığınıza hem de telefonunuza iyi geldiğini biliyor muydunuz? İşte telefonu kapatmak için 5 sebep! Telefonun neden kapalıydı diye soranlara bu sebepleri sıralayın!

Telefonu kapatmak için 5 sebep! Telefonun neden kapalıydı diye soranlara bu sebepleri sıralayın!
Yayınlanma Tarihi : 22 Eylül 2022 00:11

Birçoğumuz akıllı telefonlarımızı her zaman açık tutma ve yanımızdan ayırmama alışkanlığına sahibiz, ancak telefonu kapatmak için mükemmel nedenler var. Birçok akıllı telefon haftanın yedi günü, günde 24 saat çalışır. Bu, ne kullanan kişi için ne çevre için ne de akıllı telefonun kendisi için hiç mi hiç iyi değildir! Gerekçelerini de belirterek ayrıntılara geçelim!

TELEFONU KAPATMAK İÇİN 5 SEBEP!

Telefonun neden kapalıydı diye soranlara bu sebepleri sıralayın;

Telefonu kapatmak için ilk iyi neden sürdürülebilirliktir. Geceleri kimseyle telefonda konuşmuyoruz ama çoğumuz telefonu açık tutmaya ve telefonu eskitmeye devam ediyoruz. Geceleri telefonunuzu kapatırsanız telefon ortalama 8 saat kapalı kalır. Bu da telefonun kullanım ömrünün 3'te 1 oranında uzaması demektir!

İkinci neden, akıllı telefonu kapatmanın daha yazılım ve donanım için güvenli olmasıdır. Cep telefonlarımızda sürekli değişen uygulamalar kullanıyoruz. Bu programlar, birikmeye devam eden geçici veriler oluşturur. Bir noktada cep telefonu daha yavaş hale gelecektir.

Cep telefonunuzu kapatıp tekrar açmak, tarayıcıyı yeniden başlatmanıza olanak tanır ve bu, onu kötü amaçlı yazılımlara ve çok daha fazlasına karşı daha güvenli hale getirir.

Neden her zaman ulaşılabilir ve ulaşılabilir olmalıyız? Bu çok stresli. Cep telefonunu kapatmak ise bizi ulaşılmaz kılar ve kendimize zaman ayırmamızı sağlar. Bu da üçüncü sebebimizdir! Telefonu kapatıp kendinizle biraz vakit geçirin!

Dördüncü sebep radyasyondan kaçınmaktır. Akıllı telefonlarımız, kullanmadığımız zamanlarda bile radyasyon yayar. Radyasyona maruz kalmanın sonuçları hala oldukça tartışmalıdır. Bununla birlikte, uzmanlar radyasyonu mümkün olduğunca düşük tutmanızı tavsiye ediyor.

Son sebebimiz cep telefonunu kapatıldığında şarjın daha hızlı ve daha iyi dolma

ULUSALPOST.COM