THY, Bir Ülkeye Daha Girişlerde Kovid-19 Kısıtlamalarının Kaldırıldığını Duyurdu

Türk Hava Yolları (THY), sosyal medya hesaplarından Kazakistan'a girişlerde Kovid-19 kısıtlamaları kapsamında istenen aşı kartı ve PCR testi zorunluluğunun kaldırıldığını açıkladı.

THY, Bir Ülkeye Daha Girişlerde Kovid-19 Kısıtlamalarının Kaldırıldığını Duyurdu
Yayınlanma Tarihi : 10 Haziran 2022 17:29

Çin'in Vuhan kentinde 2019 yılının son çeyreğinde ortaya çıkan ve hızla dünyayı etkisi altına alarak, hayatı durdurma noktasına getiren Kovid-19 salgını, geçtiğimiz yılın yaz aylarına göre bu yıl etkisini daha da azalttı.

Dünyada en fazla noktaya uçan Türk Hava Yolları'nın (THY) karşılıklı seferlerinde son 2 yıldır aşı kartı ve PCR testi uygulaması vardı. Birçok ülke ile karşılıklı kaldırılan Kovid-19 uygulamaları artık Kazakistan'a da girişlerde istenmeyecek.

Anadolu Ajansı'ndan Gökhan Yılmaz'ın haberine göre; THY'nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, Kazakistan'a yapılacak seyahatlerde tüm Kovid-19 kısıtlamalarının kaldırıldığı bilgisi verilerek, "Kazakistan'da uygulanan Kovid-19 tedbirleri sona ermiştir. Bu ülkeye girişlerde aşı kartı ya da PCR testi ibraz etme zorunluluğu yoktur. Keyifli seyahatler." ifadeleri kullanıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı