Tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara'nın intiharında kahreden ayrıntı

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara "yaşama sevincimi kaybettim" diye seslendiği videonun ardından yaşamına son verdi. Enes Kara herkesi derinden yasa boğdu.

Tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara'nın intiharında kahreden ayrıntı
Yayınlanma Tarihi : 11 Ocak 2022 15:27

Türkiye'yi yasa boğan bir gelişme yaşandı. Elazığ'da Fırat Üniversitesinde Tıp öğrenimi gören Enes Kara, Sabah saatlerinde ölü olarak bulundu.

Yaşamına son verip intihar ettiği öne sürülen Enes Kara'nın olaydan önce çekmiş olduğu videoları arkadaşlarına göndererek, cemaat yurdunda yaşadıklarını anlattığı ortaya çıktı. 
 
Sosyal medyada da gündem olan söz konusu Videoda cemaat yurdunda ailesinin zorlamasıyla kaldığını söyleyen  Enes Kara’nın, yurtta zorla namaz kıldırdıklarını, bazı dersler yaptırdıklarını ve bu durumdan rahatsız olduğunu söylediği görülüyor.

Öte yandan Enes Kara "özgürlüğüm elimden alınmış gibi hissediyorum, aileme bu durumu söyleyemiyorum çünkü tepkilerinden korkuyorum." şeklinde isyan ettiği görüldü.

ALİ BABACAN'DAN SİTEM DOLU MESAJ

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan sosyal medya hesabından Enes Kara'nın ölümüyle ilgili dikkat çeken bir paylaşım yaptı.

Babacan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Bu ülkenin gençleri kendi akılları ve inançları doğrultusunda hareket edebilene dek, onların fikri ve ekonomik bağımsızlıklarını sağlayana dek hiçbirimiz özgür olamayacağız. Çok üzgünüm. Başımız sağ olsun."

İşte Ali Babacan'ın o paylaşımı