Türkiye'nin En Soğuk İlçesi Akdeniz Bölgesi'nden Oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 2022 yılı içerisinde Türkiye'nin en soğuk ilçelerinden birinin de Akdeniz Bölgesi Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinin olduğunu açıklarken, sıcaklıkların geçtiğimiz yıla oranla -7,5 derece daha düşmesi dikkat çekti.

Türkiye'nin En Soğuk İlçesi Akdeniz Bölgesi'nden Oldu
Yayınlanma Tarihi : 28 Mayıs 2022 15:39

İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre; Akdeniz Bölgesinin en soğuk ilçesi Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi oldu. Göksun, 2021 yılında-19.9 dereceyi görürken bu rakam 2022 yılında-27,6 dereceye kadar ulaşarak kış mevsimi ortalama sıcaklıklarının bölgesel değerlendirmesinde en soğuk ilçe oldu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden derlenen bilgilere göre, 2020-2021 kış mevsimi ortalama sıcaklıklarının bölgesel değerlendirmesine göre Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi Akdeniz Bölgesinin en soğuk ilçesi oldu.

Kurum tarafından yapılan açıklamada: "2022 yılında ortalama sıcaklıklar, Acıpayam ve Kale/Demre çevrelerinde mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşirken; bölgenin diğer kesimlerinde mevsim normalleri civarında gerçekleşmiştir. Akdeniz Bölgesi'nde en düşük sıcaklık -27.6 C ile Göksun'da, en yüksek sıcaklık ise ise 24.2 C ile Gazipaşa'da gerçekleşmiştir. 2021 yılında ortalama sıcaklıklar, bölgenin tamamında mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşmiştir. Akdeniz Bölgesi'nde en düşük sıcaklık -19.9 C ile Göksun'da, en yüksek sıcaklık ise 26.6 C ile Dalaman'da gerçekleşmiştir" ifadelerine yer verildi.

Kaynak:Haber Kaynağı