Türkiye'nin en ünlü Karagöz Sanatçısı Metin Özlen Hayatını Kaybetti

Sanat dünyasını sarsan acı haber geldi. Acı Haberi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurdu. Koca'nın yaptığı açıklamaya göre Karagöz sanatçısı Metin Özlen, tedavi gördüğü Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti.

Türkiye'nin en ünlü Karagöz Sanatçısı Metin Özlen Hayatını Kaybetti
Yayınlanma Tarihi : 04 Mayıs 2022 01:20

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklamayla herkesi üzen haberi verdi. Türkiye'nin en ünlü Karagöz sanatçılarından biri olan Metin Özlen hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca usta sanatçının ölümünün ardından başsağlığı mesajı da yayınladı.

Hayatını sanata adayan Metin Özlen'in ölüm haberi sanat dünyasını da yasa boğdu.

Karagöz sanatçısı Metin Özlen, tedavi gördüğü Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hayatını kaybetti.

82 yaşında hayatını kaybeden Özlen'in vefatını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından paylaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Karagöz sanatçısı Metin Özlen, yoğun bakımda tedavi gördüğü Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanemizde 82 yaşında hayata veda etti. Hayal perdesinden ebedi âleme göçtü. Kendisine Allah'tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyorum" dedi.

ÇOK SAYIDA TAZİYE MESAJI

Öte yandan Metin Özkan'ın ölüm haberi ajanslar tarafından son dakika olarak geçildi. Acı haberin yayılmasının ardından Metin Özkan'ın ailesi ve sevenlerine taziye mesajları yağdı. 82 yaşındaki Karagöz sanatçısı Metin Özkan bir Türk geleneğinin yaşamasını sağlayan nadir isimlerden biriydi. 

Kaynak: Anadolu Ajansı - İhlas Haber Ajansı - Ulusal Post