Ünlü sanatçı dolandırıldı: Beşiktaş'taki evini satıp, huzurevine döndü

İstanbul’da dolandırıcılar tarafından gerçekleştirilen olayların ardı arkası bir türlü kesilmiyor. Dolandırıcılar, Beşiktaş’taki evini sattırdıkları 85 yaşındaki sanatçı Bilge Ersel’in 1 milyon dolarını alarak ünlü sanatçıyı mağdur etti.

Ünlü sanatçı dolandırıldı: Beşiktaş'taki evini satıp, huzurevine döndü
Yayınlanma Tarihi : 01 Kasım 2022 13:36

85  yaşındaki sanatçı Bilge Ersel’in başına gelenler herkesi tedirgin etti. 

Edinilen bilgiye göre Ersel, uzun yıllardır Etiler'de bir bakım evinde yaşamaktaydı. Ailesinden ve İstanbul Üniversitesi'nde profesör olarak görev yapan ablasından kalan yüklü gayrimenkullerin yarı hissedarı olan Ersel'in ortağı ise kendinden ablası Kadriye Gülşen'di.

İstanbul Beşiktaş'ta 3, Kadıköy'de 2, Mersin'de 1 adet gayrimenkulün hissedarı olan ünlü sanatçının, yakın zamanda kamulaştırılan bir gayrimenkulü karşılığında yaklaşık 2 milyon liraya daha sahip olmuştu. 

Özel bir bankada da milyon dolarları olan sanatçı iddiaya göre geçtiğimiz temmuzda yılların birikimi olan servetini aniden tek tek satmaya başladı.

Sabah'ın haberine  göre; Beşiktaş'ta bir gayrimenkulü değerinin çok altında satan ünlü sanatçı, ardından özel bir bankaya giderek yüklü miktarda parasının tamamını çekmek istedi.

Yine iddiaya göre banka görevlilerinin verdiği yaklaşık 1 milyon doları, banka dışında kendisini bekleyen bir kişiye teslim eden ünlü sanatçı, banka görevlilerinin uyarılarına rağmen parayı verdikten sonra Etiler'deki huzurevine döndü.

Yapılan ihbar sonrası kardeşinin dolandırıldığından emin olan abla Kadriye Gülşen'in iki kızı, İstanbul Sulh Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak, teyzelerine vasi atanmasını talep etti.

Son dönemde yapılan gayrimenkul satışı ve banka hesaplarının incelenmesini isteyen iki yeğen, ünlü sanatçının tüm gayrimenkullerine tedbir konulmasını istedi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ise dolandırıcıların yakalanması için soruşturma başlattı.