Usta aşçılar yapıyor kimse bilmiyordu! Patatesin yanına elma konulmalıymış çünkü..

Çok sayıda usta aşçının uyguladığı harika yöntem! Patates ve elma yan yana konulursa bakın ne oluyormuş

Usta aşçılar yapıyor kimse bilmiyordu! Patatesin yanına elma konulmalıymış çünkü..
Yayınlanma Tarihi : 17 Mayıs 2022 20:45

ULUSALPOST.COM/ Patates çok sayıda yemekte kullanılan bir sebze. Bu yüzden bolca satın almaktayız. Pazardan yada marketten alınan patatesler bir süre sonra filizleniyor.

Filizlenmiş patatesleri tüketmek çok zararlıdır. Doktorlar filizlenmiş patatesin besin zehirlenmesine yol açabileceğini aynı zamanda mide ve bağırsak sistemine zarar verebileceğini belirtiyor.

Ancak patateslerin filizlenmemesi için bazı bilinmesi gereken yöntemler var. Örneğin patatesleri asla soğukta ve güneşte bekletmemek gerek. Patateslerinizi güvenli bir şekilde sebze sepetleri içerisinde saklayabilirsiniz.

Ancak sebze sepetinin içerisine iki yada üç elma koymanız gerekiyor.

Peki bunu neden yapacağız? Patatesin yanına elma konursa ne olur ki? 

thumbs-b-c-c9703e2391af397ae9dea85e045f0153.jpg

Milliyet'te yayınlanan bir içerikte patates yanına elma konulduğunda gerçekleşenler ayrıntılı bir şekilde aktarıldı. İşte patates yanına elma koymanın şaşırtıcı etkisi 

Patateslerinizi tomurcuklanmadan uzak tutun

Patateslerinizi bulundurduğunuz yere koyacağınız bir adet elma onların çimlenmesini sağlayan gaza engel olduğundan bunun önüne geçecektir. 

thumbs-b-c-df5a725f7c8fbb0f8c1a500d425afd15.jpg

Evet işte patateslerin filizlenmesini ve tomurcuklanmasını önlemek bu kadar kolaydır! Bilgi hoşunuza gittiyse arkadaşlarınızla da paylaşın. Onlarda patateslerinin tomurcuklanmasını önlemiş olsunlar.

Ayrıca unutmayın patateslerinizi kesinlikle ama kesinlikle güneş görmeyen bir yerde muhafaza etmeniz gerekiyor. Güneş patateslerinizin içinin geçmesine neden olabilir ve yavaş yavaş çürümelerine yol açabilir.

İlgili Haberler