Uyku Öncesi 4 Adet Kayısıyı Yedikten Sonra 1 Bardak Su İçince Olanlar

Kayısı, Türk mutfağında sadece hoşaf yapmak için kullanılmaz. Aynı zamanda normal bir kuyu yemiş gibi de tüketilebilir. Bakın dört adet kayısı yedikten sonra üzerine 1 bardak su içince neler oluyor.

Uyku Öncesi 4 Adet Kayısıyı Yedikten Sonra 1 Bardak Su İçince Olanlar
Yayınlanma Tarihi : 06 Nisan 2022 18:32

Kayısı, sağlığa faydası saymakla bitmez, harika bir yaz meyvesidir. Ayrıca harika bir kuruyemiş, hoşafın ana malzemesi, iç pilavın süsü ve aşurenin olmazsa olmazıdır. Birçok et yemeğinde de kullanılan kayısı harika bir aroma vericidir.

Başta sindirim sistemi olmak üzere sağlığa birçok faydası olan kayısının sizler için faydalarını sıraladık. 

Kayısının tüm faydalarından yararlanmak için gece yatmadan önce 4 adet tüketin ve üzerine 1 su bardağı ılık su için. Peki bunu uygulayınca ne gibi bir etki göreceksiniz, hep birlikte bir bakalım.

Kayısının Faydaları Nelerdir?

Sindirim Sistemi Dostu

Kayısı, içerisinde barındırdığı lif, selüloz ve pektin sayesine bağırsak hareketlerini düzenliyor ve sindirim sistemini iyileştiriyor.

Kalp Dostu

Kayısı, yüksek oranda barındırdığı potasyum sayesinde kalp için doğal bir koruyucudur. Aynı zamanda kan basıncını düzenleyerek, tansiyonun dengelenmesine yardımcı oluyor. 

Diş Dostu

Kayısı, içerisinde barındırdığı kalsiyum ve fosfor gibi mineraller sayesinde kemik sağlığına iyi gelirken, ağız ve diş sağlığına da yararlıdır.

Ayrıca Kayısı; diyabet tedavisinde, vücutta oluşan iltihap, görme zorluğu, kilo verme ve karaciğer hasarını onarmada da yardımcı oluyor.