Yaptığı Özel Ekmekleri İlk Çevresine Satarak İşe Başladı Şimdi İse Paraya Para Demez Oldu

Balıkesir'de yaşayan Nursel Şahin başarı öyküsüyle kadının gücünü bir kez daha gösterdi..

Yaptığı Özel Ekmekleri İlk Çevresine Satarak İşe Başladı Şimdi İse Paraya Para Demez Oldu
Yayınlanma Tarihi : 26 Eylül 2021 00:07

İç ısıtan başarı öyküleri Türkiye'nin dört bir yanından gelmeye devam ediyor. Balıkesir'in Havran ilçesinde 32 yıl önce ev ekmeği yaparak komşularına satan Nursel Şahin şimdilerde başarılı bir iş kadınına dönüştü.

Çevresindekilerin bile inanmadığı şeye o inandı. Başaramazsın diyenler bile oldu ancak o başardı. Şimdilerde geniş bir müşteri kitlesi elde etti ve herkes onu takdir etmeye başladı.

İhlas Haber Ajansı'nda yer alan habere göre: Balıkesir İli Havran ilçesine bağlı kırsal Kalabak mahallesinde yaşayan Nursel Şahin, köy yaşamı içerisinde ekşi mayalı ekmeğini kendisi yapıyordu. 2 çocuk annesi Şahin'in yaptığı ekmekler zamanla komşuları tarafından da sevildi. Bazı komşularının ekmek yapmak yerine kendisinden almak istediğini söyleyen Şahin, Edremit körfezinde Havran'ın yanı sıra Edremit ve Burhaniye ilçelerine de ekmek veriyor. Şahin'in ürettiği ev ekmeği çok tutuldu.

Balıkesir'den geldiğini anlatan İsmail Mergen,” Ben celeplik yapıyorum. Hayvan alıp satıyorum. Balıkesir Karesi ilçesi Şamlı mahallesinden geliyorum. Her hafta 5-10 tane ekmek alıyorum. Ekmeği lezzetli Havran'ın” dedi.

Fırın işçisi Mehmet Sakar da, “ 8 yıldır burada çalışıyorum. Kalabak Köy Ekmeği ekşi mayalıdır. Halkımız memnun. Bizde memnunuz. Patronumuzda memnun. Burada 4 kişi çalışıyoruz. Hep beraber memnunuz” dedi. Fırın işletmecisi Nursel Şahin ise, “Kalabak Köy ekmeğinin sahibiyim. 30 senedir ekmek yapıyorum. Müşterilerimiz çok memnun Böyle Edremit Körfezine dağıtıyoruz. Kendimizde yiyoruz. Hayvan pazarının yanında yerimiz. Gelen geçen alıyor. Herkes çok memnun. Doğal ekmek. Edremit'e veriyoruz. Burhaniye'ye veriyoruz. Havranda köylülerde alıyor. Hayır düğün ekmeği içinde alıyorlar. Çalışıyoruz, işçilerimizle beraber. Herkes memnun. Bende memnunum. Çalışıyoruz işte. 30 senedir ekmek yapıyoruz” dedi.

Nursel Şahin'e bu dik duruşundan ve başarısından ötürü saygılarımızı sunarız. Yeter ki insan istesin başaramayacağı bir şey yoktur sözüne en iyi örnek o olsa gerek..

Kaynak: İhlas Haber Ajansı