Yeni Yasaklar Geliyor! AVM, Restoran ve Kafeleri de ilgilendiriyor

Yiyecek ve Hizmet sektörünü ilgilendiren Yeni tedbirlerin geleceği haberi gündeme düştü. Buna göre AVM, Lokanta, Restoran ve Kafeleri de ilgilendiren bir gelişme var.

Yeni Yasaklar Geliyor! AVM, Restoran ve Kafeleri de ilgilendiriyor
Yayınlanma Tarihi : 03 Eylül 2021 16:30

Korona virüs salgını artarak devam ederken Türkiye'de de vaka sayıları hızla tırmanıyor. Yeni tedbirlerin masaya gelmesi gündemde.

En çok yine hizmet sektörünü ilgilendiren bir kısıtlama gelecek görünüyor.

Yüz yüze eğitim henüz daha yeni başladı. Ancak salgının özellikle havaların soğumasıyla nasıl bir noktaya geleceği bilinmiyor.

Bugün ise Hürriyet gazetesi salgın tedbirleriyle ilgili çarpıcı bir haber yayımladı. Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan'ın haberine göre Eylül ayının ikinci haftasından itibaren yeni kararların alınacağı belirtiliyor

AŞISIZLAR İÇİN AYRI BÖLÜM

Aşı yaptırmayanlardan PCR testi istenecek ve bu istenilecek yerlere AVM'lerde eklenebilecek. Kapalı mekanlar ve kamu kurumları için düzenleme.

Bir başka detay ise lokantalarla , kafeler aynı zamanda kütüphane gibi yerlerde aşısızlar için ayrı bölümler tartışılıyor.

DÜNYADA ARTARAK DEVAM EDİYOR

Öte yandan salgının seyri aşılama sürmesine rağmen artarak devam ediyor ve neredeyse geçtiğimiz yılla dünyadaki yayılım hızı hemen hemen aynı.

Son çıkan varyantların ise nasıl bir etki yaratacağı henüz bilinmiyor

Öte yandan Kanal D haberde Aşısızlara AVM'ye girişte test şartı başlıklı bir haber yayınlayarak Hürriyet'teki haberi doğruladı..