Yerken Dikkat Edin. Canan Karatay Uyardı! Kanserojen İçeriyorlar

Prof. Dr. Canan Karatay doğal olan yiyeceklerle ilgili açıklamalarda bulunurken kırmızı et hakkında dikkat çeken bir çıkış yaptı..

Yerken Dikkat Edin. Canan Karatay Uyardı! Kanserojen İçeriyorlar
Yayınlanma Tarihi : 13 Ekim 2021 01:03

Son dönemde çok sayıda doğal olmayan yiyecek soframıza gelmeye başladı. Bununla birlikte hazır gıda sektörü de hızla gelişiyor. Ancak dikkat etmekte fayda var.

Canan Karatay herkesi ilgilendiren önemli bir uyarıda bulundu.

İhlas Haber Ajansı'nın Haberine göre Doğal olan her şeyin yenilebileceğini açıklayan Prof. Dr. Canan Karatay, “Ben doğal olan her şeyi yiyebilirsiniz diyorum. Sucuk evde yapılırsa ki ben Elazığlıyım eskiden evde sucuk yapılırdı ve yenirdi. Doğal olan ve içinde katkı maddesi olmayan bütün kırmızı etler sağlıklıdır ama katkı maddesi koyulan kırmızı etler kanserojendir. Ben bir sağlıkçı olarak bunu söylüyorum. Kırmızı et Kanserojen değildir, kırmızı ete katılan kimyasallar kanserojendir. Geçenlerde pastırma ve sucuğa beyaz et karıştırıldığı iddiası oldu. Hangi beyaz etten bahsediliyor? Tavuk da beyaz et domuz da beyaz et. Bence sayın başkanımız bunları söyleyeceğine sıkı kontroller yapsın, sıkı ve caydırıcı cezalar versin. Bunları üreten ve halkı kandıranların işletmelerini kapatsınlar kapattırsınlar ve namusuyla dürüst çalışanlar üresin ülkemizde” açıklamasında bulunarak herkesi uyardı.. 

Canan Karatay'ın açıklamaları kısa sürede gündeme oturmayı başardı.. Kırmızı Et konusundaki bu  açıklamalara diğer doktorların nasıl bir yanıt vereceği şimdiden merak ediliyor.

Bilinen bir gerçek var ki Canan Karatay bugüne dek asla yanlış bir şey söylememiştir. Yaptığı açıklamalar bir süre sonra çok sayıda bilim insanı tarafından yabancı ülkelerde de doğrulanmıştır.