Yıllarca görememiştik Canan Karatay en sağlıklı meyveyi açıkladı

Canan Karatay yine ezber bozdu. En sağlıklı meyvenin ne olduğunu açıkladı ve ezberleri alt üst etti. Zeytin ve zeytinyağı hakkında ezber bozan bilgiler

Yıllarca görememiştik Canan Karatay en sağlıklı meyveyi açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 27 Nisan 2022 08:00

Canan Karatay tarafından yapılan açıklamalar gündemi alt üst etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda katıldığı bir programda Canan Karatay en sağlıklı meyvelerin kurtlu meyveler olduğunu açıklamış ve organik olan elmanın kurtlu olabileceğine dikkat çekmişti. Bu yüzden kurtlu elmanın yenmesi gerektiğini belirterek bunun çok sağlıklı olduğunu belirtmişti.

EN SAĞLIKLI MEYVEYİ AÇIKLADI

Canan Karatay kurtlu elma önerisinden sonra şimdi de açıkladığı en sağlıklı meyveyle gündem oldu. Canan Karatay'ın İhlas Haber Ajansı tarafından servis edilen bir açıklaması çok sayıda bilim insanı tarafından da doğrulandı.

PEKİ KARATAY'A GÖRE EN SAĞLIKLI MEYVE NEDİR?

Canan Karatay'ın açıkladığı en sağlıklı meyve de belli oldu.

 Prof. Dr. Canan Karatay vatandaşlara yaptığı sunumda şekerden ve şeker bazlı yiyecek ve içeceklerden uzak durulması çağrısında bulunurken, zeytinin en iyi meyve, zeytinyağının ise en sağlıklı meyve suyu olduğunu ifade etti.

Karatay meyvelerin insülini artırdığına değinerek, "Meyve yemeyecek miyiz? Meyvedeki şeker früktozdur. Früktoz karaciğeri yağlandırır. Kutu ve taze meyve suları, mısır nişastası şurubuyla tatlandırılmış bütün şekerli ve gazlı içecekler dondurmalar da dahil karaciğerinizi yağlandırır. Meyve suyu ürik asiti yükseltir.

Ürik asidiniz yüksekse meyve suyu zehirlenmesi içerisindesiniz. Peki C vitamini nereden alacağız. Bana en çok sorulan sorulardan biri budur. Meyve suyu ve meyveler gibi şeker içeren yiyeceklerle C vitamini birlikte vücuda girdiği zaman, şeker C vitamininin hücrelere girmesini engelliyor. Şeker kendi de hücrelere giriyor ve böylece bağışıklık sistemi çöküyor. 

ŞEKER KONUSUNDA HEP UYARIYOR

Öte yandan Canan Karatay her fırsatta şeker konusunda uyarıyor. Karatay'ı doğrulayan çok sayıda araştırma var. Bilim insanlarına göre şeker karaciğeri yağlandırıyor. Böbreklere ve mideye zarar veriyor. Bağışıklığı çökertiyor.