Yılmaz Özdil Aldığı Kararı Herkese Duyurdu Yoruldum Diyerekten Veda Etti

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil Varsın dünya biraz bensiz dönsün diyerekten yazılarına ara verdiğini duyurdu.. Yılmaz Özdil yazı yazmayı bir süreliğine bıraktı.. Son yazısında ise şunları yazdı:

Yılmaz Özdil Aldığı Kararı Herkese Duyurdu Yoruldum Diyerekten Veda Etti
Yayınlanma Tarihi : 14 Ağustos 2021 17:05

Türkiye'nin en çok okunan yazarlarından olan Sözcü yazarı Gazeteci Yılmaz Özdil genellikle yandaş medyanın hedefinde olan isimlerden. Hemen hemen onunla ilgili gerçekle alakası olmayan bir haber ya da sosyal medya üzerinde yalan paylaşım görmek mümkün.

Uzun yıllardır yazılarıyla Sözcü gazetesinde okuyucuyla buluşan Yılmaz Özdil aldığı kararı duyurdu. Özdil veda yazısında adeta ateş püskürdü ve Türkiye'de son 1 sene içerisinde yaşanan olayları hatırlatarak izne ayrıldığını duyurdu..

**★★★

Suç duyuruları ve hakkındaki davalar aynı zamanda iftiralarla karalama kampanyalarından bunaldığını dile getiren Yılmaz Özdil bugün son yazısını yayınladı ve varsın biraz bensiz dönsün dünya biraz izninizle diyerekten gazeteye veda etti. 

**★★★

Yılmaz Özdil'in köşesindeki veda yazısını okuyan okurları biraz tatil onun da hakkı diyerekten Yılmaz Özdil'e yazdıkları yorumlarla iyi tatiller dileklerini ilettiler.

Peki Yılmaz Özdil'in veda yazısında hatırlattığı önemli detaylar neydi? İşte Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'in bugün yayınlanan Sözcü gazetesindeki veda yazısından ayrıntılar..

Yılmaz Özdil'in "Normal bir ülkede yaşamak isterdim" başlıklı yazısı şöyle oldu:

Size aşk hikayeleri yazmak isterdim. Duyguları kirlenmemiş, masumiyeti lekelenmemiş bir ülkede, tertemiz aşklar…

Yalnızlığımızın tenhasında ruhumuzun çadırına sığınıp, hüzün abajurunun cılız ışığıyla ısındığımız satırlar kaleme almak isterdim.


 ★★


Fantastik senaryolar yazmak isterdim size.

Ütopik zamanlara, varolmayan diyarlara götürmek, nabzınızda kelebekler uçuşturan heyecanlara sürüklemek, doğaüstü güçlere sahip kurgusal karakterlerle tanıştırmak isterdim.

Günlük telaşlarınızı unutturup, kah uçan halıyla camdan şehirlerin rengarenk kubbeleri üzerinde dolaştırmak, kah kurukafalar labirentinin ürpertici fısıltılarla dolu sessizliğinde ölümsüzlük mührünün izini sürdürmek isterdim.

Kendi işinizi gücünüzü bırakıp, her gece saat 12'yi vurduğunda, elindeki kandille Dolmabahçe sarayının mermer aynasından çıplak adımlarla koridora süzülen gizemli kadının kim olduğunu merak etmenizi isterdim.


 
★★★★

Aslına bakarsanız, size çizgi romanlar yazmak isterdim.

Tarkan gibi, Karaoğlan gibi, Red Kit gibi, Zagor gibi…

İçinizdeki çocuğa seslenen, “branggg, vronnn, ruoarrr, drannn, zappp” gibi ses efektlerinin tuhaf kelimelerle anlatıldığı, tehlikelerle dolu maceraların sonunda kötülerin kaybettiği, daima iyilerin kazandığı çizgi romanlar yazmak isterdim.

★★★★

Hobi olarak okumanız için, hobiler yazmak isterdim size… Mikro tarihi tutku derecesinde merak ederim, diş macunu mesela, ilk kimin aklına geldi, tüpe sokmayı ilk kim düşündü, biz niye macun diyoruz, oturur saatlerce araştırırım. Düdüklü tencere, oje, raket, şınorkel, rakı kültürü yazmak isterdim size… Ege mutfağını yazmak isterdim.

★★★★

Normal ülkeler gibi, çoğunlukla bu tür kitapların okunduğu, gazete sayfalarında bu tür bilgilerin yeraldığı, televizyonlarda bu tür yayınların yapıldığı, insanların genellikle bu tür mevzular üzerine sohbet ettiği, sabahları mutlu uyanılan, akşamları mutlu yatılan, normal bir ülkede yaşamak isterdim.

★★★★

Ama maalesef.

Anormal bir ülkenin vatandaşlarıyız.

Normal insanlar gibi yaşayamıyor, alt tarafı hayatımızı sürdürebilmek için, anormal bir mücadele veriyoruz.

★★★★★

Zor bir yıldı.

Suç duyuruları, davalar, mahkumiyetler, uğradığım asılsız iftiralar, karalama kampanyaları, ummadığımız yerlerden tuhaf saldırılar, organize linçler, kendi rekorumu kırdığım bir yıldı.

E, yaz da bitiyor…

Varsın dünya biraz bensiz dönsün, biraz izninizle.

Kaynak: SÖZCÜ

İlgili Haberler