Yılmaz Özdil'den CHP lideri Kılıçdaroğlu'na Ağır Sözler! Bu nasıl Atatürk partisi git Tunceli'ye

Yılmaz Özdil CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. Oldukça ağır sözlerle CHP'yi eleştirdi.

Yılmaz Özdil'den CHP lideri Kılıçdaroğlu'na Ağır Sözler! Bu nasıl Atatürk partisi git Tunceli'ye
Yayınlanma Tarihi : 30 Ocak 2022 23:11

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil yine CHP'yi hedef aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu en ağır sözlerle eleştiren isimlerden biri olan Yılmaz Özdil özellikle CHP içerisinde tartışma yaratacak ifadeler kullandı.

Daha önce isim vermeden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın Cumhurbaşkanı adayı olmasını ima eden Yılmaz Özdil, Millet İttifakının adayı olarak gösterilen Kemal Kılıçdaroğlu için açtı ağzını yumdu gözünü.

Yılmaz Özdil'in açıklamaları Sözcü ve Halk TV başta olmak üzere hiç bir muhalif kuruluş tarafından yayınlanamadı.

Yılmaz Özdil söz konusu açıklamaları NOKTA TV adlı bir kanalda yaparak CHP'ye ateş püskürdü. Özdil'in Cumhuriyetin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili değerlendirmesi ise sosyal medyanın en çok konuşulanları arasına girmeyi başardı.

Haber7'nin aktardığı habere göre; Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, NOKTA TV'ye yapmış olduğu değerlendirmede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert ifadelerle eleştirdi. Özdil, garanti bölgelere kendi milletvekili adaylarının yerleştirildiğini vurguladı ve "CHP milletvekillerini yok ettiler. Nasıl olacak? Ben dikkat ediyorum, adam Atatürkçü ise partiden atıyorlar. Bu nasıl Atatürk partisi. Mustafa Kemal gelse partiden ihraç edecekler. Böyle parti olur mu ya?" ifadelerine yer verdi.

Son zamanlarda CHP'deki ihraçlar ve istifalar gündemdeki yerini konurken, CHP'ye yakınlığı ile bilinen gazeteci Yılmaz Özdil konu genelinde değerlendirmelerde bulundu.

"TUNCELİ'DEN ADAY OLSANA KARDEŞİM"

Vekillerin aday gösterildiği illere dikkat çeken Özdil, "Diyarbakırlı adamı getiriyorsun Nişantaşı'ndan aday yapıyorsun garanti. Kendin Tuncelilisin İzmir'den aday oluyorsun. Tunceli'den aday olsana kardeşim." diyerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ve partinin politikasını sert bir dille eleştirdi.

Yılmaz Özdil'den Kılıçdaroğlu'na sert tepki: Mustafa Kemal gelse partiden ihraç edecekler

"KENDİ GARANTİ GÖRDÜKLERİ ADAMLARI ORALARA KOYUYORLAR"

Bu tip konuşmaları yaptığı zaman kendisine CHP tarafından tepki gösterildiğini de aktaran Özdil, "Ben bunu söylüyorum bana kızıyorlar. Ben İzmir çocuğuyum. İzmir'de öyle milletvekilleri var, taksi kullanmadan Basın Sitesi'nden Bozyaka'ya gidemez. Ama İzmir milletvekili. Nasıl olacak? Kendi garanti gördükleri adamları oralara koyuyorlar." dedi.

"MUSTAFA KEMAL GELSE PARTİDEN İHRAÇ EDECEKLER"

Atatürkçü kişilerin partiden ihraç edildiğini vurgulayan Özdil, "Bizim varlığı ile onur duyduğumuz, Cumhuriyetin temel niteliklerine sahip çıkan, Kuvayi Milliye ruhundan olduğuna inandığımız, toplumda karşılığı bulunan bütün CHP milletvekillerini yok ettiler. Nasıl olacak? Ben dikkat ediyorum, adam Atatürkçü ise partiden atıyorlar.

Bu nasıl Atatürk partisi? Mustafa Kemal gelse partiden ihraç edecekler. Böyle parti olur mu ya?" şeklinde konuştu.

CHP NASIL BİR YANIT VERECEK?

Yılmaz Özdil'in bu açıklamalarına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun nasıl bir yanıt vereceği büyük merak konusu oldu. Özdil'in açıklamalarının CHP medyasından sansürlenmesi ise büyük dikkat çekti. 

İlgili Haberler