Yumurtayı haşlarken içerisine limon atmanın şaşırtan etkisi

Haşlanmış yumurta kahvaltılarda en faydalı besinlerden biridir. Ancak haşlanmış yumurta yaparken bilmeniz gereken küçük bir mutfak sırrı var.

Yumurtayı haşlarken içerisine limon atmanın şaşırtan etkisi
Yayınlanma Tarihi : 06 Nisan 2022 19:26

Haşlanmış yumurta en faydalı besinlerden biridir. Bir çok uzmanda haşlanmış yumurtanın faydalarından bahsetmektedir.

Haşlanmış yumurta en besleyici ve en ucuz proteinlerden biridir. Haşlanmış yumurtanın göz içinde faydalı olduğu belirtilmektedir.

Ayrıca tok tuttuğu içinde haşlanmış yumurta kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Haşlanmış yumurtanın özellikle içerisinde bulunduğumuz Ramazan ayı içerisinde sahurda bolca tüketilmesi gerekmektedir.

Kas ve kemik gelişimine de faydası bulunan haşlanmış yumurta aynı zamanda da beyne iyi gelmektedir. Hafıza için de etkili olan haşlanmış yumurtayla ilgili herkesin bilmesi gereken küçük bir tüyo daha var.

HAŞLARKEN BİLMENİZ GEREKEN SIR

Yumurtayı haşlarken mutlaka haşlama suyunun içerisine iki damla limon damlatın. Bu  şekilde yumurtanız haşlandıktan sonra çok daha iyi soyulabilecektir.

TUZ DA İŞE YARIYOR

Ayrıca haşlanmış yumurta yaparken haşlama suyuna tuz eklemekte işe yaramaktadır. 

SİRKE DE ETKİLİ

Limon yoksa bir tatlı kaşığı elma sirkesi de ekleyebilirsiniz. Sirke de yumurtanın hem iyi haşlanmasını sağlayacaktır. Hem de yumurtanın kabuğunun çokça hızlı soyulmasına yardımcı olacaktır.

Haşlanmış yumurta yaparken yumurtanızın çatlamaması veya patlamaması için bu küçük mutfak sırlarından mutlaka yararlanın. Yumurtanızı israf etmek istemiyorsanız eğer bu bilgiler ışığında yumurtanızı haşlayabilirsiniz.